banner461

Çanakkale Zaferi’nin 106. yılı Nevşehir'de törenle kutlandı

Nevşehir’de 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü Anma Programı düzenlendi.

banner15
Çanakkale Zaferi’nin 106. yılı Nevşehir'de törenle kutlandı
19 Mart 2021 Cuma 11:48

banner517
banner134

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla, Nevşehir Şehitler Parkı’nda çelenk sunma töreni yapıldı. 

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’nin, Atatürk Büstü’ne çelenklerini sunmalarının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin aziz hatıraları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra şehitlerimizin aziz hatıraları için Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki tören mangası personelleri tarafından saygı atışı yapıldı. 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi. 

Törene, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdür Vekili Erdem Eylenen, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Şener, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’nin yanı sıra daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.