Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya beraberinde Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Korkmaz, Derinkuyu İlçe Başkanı Yavuz Şen, Avanos İlçe Başkanı Mehmet Uçar, Gülşehir İlçe Başkanı Ahmet Tuzocak, Hacıbektaş İlçe Başkanı Hakan Taşdemir, Kozaklı İlçe Başkanı Adnan Şen ve Acıgöl İlçe Başkanı İdris Güneş ile birlikte Ankara’da TBMM ve TZOB Genel Merkezine ziyaretlerde bulundular.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün ile bir araya gelen oda başkanları çiftçilerin yaşamış oldukları sorunları ve çözüm önerilerini sundular. Özellikle son günlerde yaşanan emeklilere verilen 5 bin tl ikramiyenin çiftçilere verilmemesinin yanlış bir karar olduğunu ve ivedilikle bu kararın gözden geçirilerek çiftçilere de verilmesi gerektiğini ilettiler.

AK Parti Milletvekili Süleyman Özgün, “Gazi Meclisimizde ziyaretimize gelen Nevşehir Merkez ve İlçelerimizin Ziraat Odaları Başkanlarıyla çiftçilerimizin talepleri ve sorunları hakkında verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk ile bir araya gelen oda başkanları yine aynı şekilde çiftçilerin yaşamış oldukları sorunları ve çözüm önerilerini sunarak, emeklilere verilen 5 bin tl ikramiyenin çiftçilere verilmesi gerektiğini dile getirerek talepte bulundular. Milletvekili Şanlıtürk, Nevşehir heyetine nazik ziyaretleri için teşekkürlerini iletti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyareti sonrası Türkiye Ziraat Odaları Birliğinde (TZOB) Genel Başkan Şemsi Bayraktar ile bir araya gelen oda başkanları, bölgede yaşanan sorunları ve çiftçilerin beklentilerini rapor halinde sundular. Genel Başkan Bayraktar Bakanlık ziyaretleri ve çalışmalar hakkında oda başkanlarına bilgiler aktardı. Genel Başkan Bayraktar, Nevşehir heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür ettiğini belirtti.