banner461

Erdoğan, Nevşehir'e Yapılan Hizmetleri Anlattı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi bugün Nevşehir’de vatandaşlara hitap etti.

banner503
10 Haziran 2018 Pazar 17:08

banner143
banner134

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi bugün Nevşehir’de vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, konuşmasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi başta olmak üzere Nevşehir’e kazandırılan ve yapılacak olan hizmetlere değindi.

Mitingi için helikopter ile Nevşehir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve protokol üyeleri karşılandı.

Cuma namazını Kurşunlu Camiinde vatandaşlar ile birlikte kılan ve 3 yıllık bir hasretin ardından Nevşehir’de halkla kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Erdoğan, 16 yılda Nevşehir’e kazandırılan hizmetlere değindi.

Erdoğan, “Hükümetimiz döneminde sadece Nevşehir’e 16 senede 7,2 katrilyon liralık yatırım yaptık. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini biz açtık ve öğrencilerimiz için Nevşehir’in farklı merkezlerinde 6056 kişilik yurt açtık. 1646 yeni derslik, sağlıkta 9’u hastane olmak üzere 21 sağlık tesisini Nevşehir’e kazandırdık. 9252 konutu TOKİ vasıtasıyla faaliyete geçirdik. Bizden önce 87 km bölünmüş yol vardı, biz bunu 280 km’ye çıkardık ve Nevşehir’e 7 yol projesinin yapımı da devam etmekte.

Kapadokya’yı yılda 2 milyon 200 bin turistin ziyaret ettiği önemli bir turizm bölgesine haline getirdik. Nevşehir’de çiftçimize 1 katrilyon destek verdik ve Nevşehir’e teknoloji geliştirme bölgesi kurduk. Bütün bunu sizlerle hep beraber yaptık. Türkiye’yi Avrupa’nın 6’ıncı, dünyanın en büyük 17’inci ekonomisi haline getirdik. Şimdi daha fazlasını yapmak istiyoruz” diye konuştu.

NEVŞEHİR’E YAPILAN YATIRIMLAR

Geçtiğimiz 16 yılda Nevşehir’e 7,2 milyar liralık yatırım yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırım ve hizmetlerin arasında eğitim alanında bin 646 yeni dersliğin, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin, 6 bin 56 kişilik yükseköğrenim yurtlarının, gençlik merkezleri, yüzme havuzları ve futbol sahalarının; sağlık alanında dokuzu hastane toplam 21 tesisin bulunduğunu aktardı.

Yine bu dönemde 9 bin 259 konut projesini hayata geçirildiğini, 87 kilometrelik bölünmüş yolu 280 kilometreye çıkarıldığını, 354 milyon lira maliyetli yedi yol projesinin yapımının devam edildiğini de sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, teknoloji, ulaşım, tarım, sulama ve hayvancılık alanlarında, istihdamda Nevşehir’e kazandırılan yatırım ve hizmetlerden örnekler verdi.

“2023 HEDEFLERİMİZ İÇİN SİZDEN YETKİ TALEP EDİYORUZ”

Bütün bu hizmetleri Türk halkı ile birlikte yaptıklarının, önlerine çıkan engelleri birlikte aştıklarının, Türkiye’yi büyütmenin gururunu milletle beraber yaşadıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hangi hedeflerimize ulaştıysak, omuz omuza vererek bunu başardık. Şimdi daha fazlasını yapmak istiyoruz, şimdi sizlerden yeni hizmetler için icazeti istiyoruz. 2023 hedeflerimiz için, 2053, 2071 vizyonlarımız için sizden yetki talep ediyoruz” dedi.

Erdoğan konuşmalarının ardından helikopter ile Kayseri’ye hareket etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.