banner461
banner195

İşte Arı'nın bostan tarlasından başkanlığa uzanan başarı öyküsü

Bostan tarlasından başkanlığa uzanan başarı öyküsünün adı:" Rasim Arı..."

İşte Arı'nın bostan tarlasından başkanlığa uzanan başarı öyküsü
23 Kasım 2018 Cuma 15:47

banner143
banner134

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı olacağı kesinleşti. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerde AK Parti’nin Nevşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu. Günlerdir Nevşehir kamuoyunda konuşulan AK Parti Nevşehir Merkez Belediye Başkan adayı kim olacak sorusu da bugün net olarak cevap bulmuş oldu. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın İstanbul Haliç kongre merkezinde ki aday tanıtım toplantısına  AKParti Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak Rasim Arı'yı davet etti.

Peki, Rasim Arı kimdir? 

Rasim Arı'nın Bir hayali vardı oldu: "Şimdi Nevşehir için bir çok hayali var."

Daha o küçücük yaşlarda, çocukluk hayali olarak bir gün memleketi Nevşehir'e Belediye Başkanı olup kimsesizlerin kimsesi olmak isteyen Arı, Hedeflerine doğru emin adım ilerliyor. En son sevdalısı olduğu Nevşehir'den AK Parti Belediye Başkan Adayı gösterilen Rasim Arı, memleketi Nevşehir'de taraflı tarafsız herkesimin büyük sevgi ve övgüsüne mazhar olmuş durumda.

İşte Bostan tarlasından belediye başkan adaylığına doğru uzanan bir başarı öyküsü...

Nevşehir'in Küçük bir köyünde (İnallı) başlayan başarı öyküsü aslında tüm çocuklara ve gençlere en güzel örnek olacak cinsten. Rasim Arı'nın hızla yükselen görev ve sorumlulukları çoğu zaman yaşının üstüne çıksada o doğduğu toprakları hiç unutmadı.

Çocukla çocuk genciyle genç, yaşlısı ile yaşlı 7'den 77'ye herkesimi kucaklayan kişiliği aslında o günden bugüne dinmeyen büyük sevgi ve özlemlerinde saklı. 

Bir Hayalim var NEVŞEHİR!

Arı, kendisini anlatırken; "Evliyim ve 2 çocuğum var. Aşığı olduğum Nevşehir'e minnet borcum var. İşte onun içinde Bir hayalim var.

Değerli hemşehrilerimiz teveccüh gösterirlerse, yarın Evlatlarıma ve Allah nasip ederse torunlarıma bırakacağım en büyük miras iyi anılmak ve halkımıza yapacağımız hizmetlerimiz olacaktır. Tek derdimiz tek düşüncemiz Nevşehir" diyerek hayr ve niyetini de apaçık ortaya koyuyordu...

O, daha çok küçük yaşlarda bostan tarlalarında çalışır ve kabzımallık yaparak ekmeğini kazanırdı, çalıştı, didindi okudu, şimdi ise büyük hayali ve sevdalısı olduğu baba ocağında memleketi Nevşehir'e hizmet etmek ufkunda hedeflerine doğru koşuyor.

İşte Rasim Arı nın Geçmiş günlerinden kendi kalemiyle memleketine, eski günlerine duyduğu o özlemi ifade eden yazısı ve küçüklük yıllarına ait resmi... "Hey gidi günler... Kendinden buyuk bisikleti olan bu çocuk kim acaba? O kırmızı bisikletin ayağıma bıraktığı iz hala geçmedi, ne güzel günlerdi o günler canım amcam ,o günler geri gelse beni bisikletinin arkasına yine bindirsen yine sorsan bana kola alayım mı yiğen diye..."

İşte içimizden biri, inancın ve başarının zaferi RASİM ARI...

Rasim ARI Kimdir?
Rasim ARI, 1975 Nevşehir doğumludur. 1989 yılında eğitim görmeye başladığı Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından 1993 – 1996 yılları arasında Pendik İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmüştür.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimine başlarken 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2001 yılında Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başlayan Arı, 2007 yılında AK Parti’den Nevşehir Milletvekilliği için Adaylığını koymuştur.

2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanlığı görevine getirilmiş bürokrasi hayatına sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı olarak devam etmiştir.

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne görevine atanan Arı, 2015 yılından itibaren atandığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdürüyordu.

Ayrıca;
Ataköy Marina ve Yat işletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği,
Maksev Maltepe Eğitim Kültür Sanat Vakfı Yönet Kurulu Üyeliği,
Wushu Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.
Ülkemizde yaşayan Suriyeli mültecilerin sosyal uyumlarını arttırabilmek ve uluslar arası medya da mültecilerin durumuna dikkat çekebilmek adına mültecilerden oluşan takımların yer aldığı Yeşil Sahada Barış İçin Kardeşlik Turnuvası düzenlenmiştir. Bu projede Suriyeli mülteciler spor ile sosyalleşebilme imkânını bulurken çeşitli sponsorlar aracılığıyla mültecilere de destekler sağlanmıştır. Projenin sonunda ünlü futbolculardan oluşan karma takım Suriyeli mültecilerle gösteri maçına çıkmışlardır.

Ayrıca sporun birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı gücü kullanılmak suretiyle, terör olaylarının yaşandığı illerde spora olan ilginin arttırılması, bölge gençliği ve halkının hem bireysel hem de toplumsal olarak gelişiminin sağlanması ve bölgenin sporla anılmasını sağlayabilmek adına “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Kardeşlik ve Spor Turnuvaları” hayata geçirilmiş ve her yaştan kesimin spora katılımı sağlanmıştır.

“Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında ise vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar spor müsabakalarına götürülerek sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanmıştır

Proje ülke genelinde ilgi ve merak uyandıran ve takip edilen bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülürken birçok spor kulübü de  “Spor ile Hayata Gülümse” Projesine destek vermiştir.

Hayata geçirdiği birçok sosyal sorumluluk ve hareketlilik projesi toplumsal sorunlara çözüm üretilmesine katkı sağlamış yürüttüğü projeler hem ülke genelinde hem de yurt dışında dikkat çekmiş ve bir farkındalık oluşmasını sağlamıştır.

Rasim ARI, Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.