banner461
banner195

11 İlin Gazetecileri Aksaray’da Buluştu

İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu üyeleri Aksaray’da İftar Yemeğinde Buluştu.

11 İlin Gazetecileri Aksaray’da Buluştu
13 Haziran 2016 Pazartesi 15:53

banner143
banner134
İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu üyesi 11 il Aksaray’da 68 Aksaray Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği iftar yemeğinde buluştu. Toplantıda Nevşehir'i temsilen Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve FİB Haber Merkezi Genel Koordinatörü İbrahim Uysal temsil etti.

Hem iftar hem de istişare toplantısı yapan gazeteciler gündeme dair konularda görüş alışverişinde bulundu. Rektör Vekili Prof. Dr. Ayhan Özçiftçi, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Baro Başkanı Levent Bozkurt, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Mali Müşavirler Odası Başkan vekili Abdurrahman Özkan, illerin cemiyet başkanları ve gazetecileriyle birlikte şehrimiz medya mensupları katıldı.

İftarın ardından konuşma yapan 68 Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Südemen, gelen bütün illeri tek tek selamladıktan sonra, “Ülkemizin bir bölümünü harp meydanına çevirip harabeye döndüren kalleşlere, alçaklara ve şerefsizlere karşı bir kez daha lanetimizi belirtiyor, devletin bu terörle olan mücadelesinde sonuna kadar arkasında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Teröre destek verip vatanı bölmeye çalışanlara karşı medyanın milli mücadele ruhuyla görev ve sorumluluklarının bilincinde olduğumuzu hatırlatır, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu’nu oluşturan iller olarak, bölgede ki bu birlikteliğin sadece medyanın sorunlarını çözmede değil bölgesel olarak kalkınmaya da ivme kazandırmanın cemiyetlerin ortak görevi olduğunu belirten Südemen, “Medyanın İç Anadolu’da öncülük yaptığı bu birlikteliğin siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal alanlardaki diğer aktörler tarafından da takip edilmesi gerektiğine inanıyorum. Burada amaç kesinlikle ideolojik bir bölgecilik değildir. Her bölge kendi arasında çeşitli alanlarda göstereceği ortak çalışmalarla bölgesine katkı sağlaması halinde ülkemiz kalkınmasına topyekün bir katkı sağlayacakları aşikardır” dedi.

İftar programı için Aksaray Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür eden İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar ise, “Ali Başkan konuşmasında, Gazeteciler cemiyetlerinin şehirlerin gelişmesinde katkı sağlaması gerektiğini ifade etti. Ben de buna bir ilavede bulunmak istiyorum. Konya Ovası Projesi ve Kalkınma İdaresi topraklarını genişletti. Konya, Karaman Aksaray’dan oluşuyordu. Geçtiğimiz günlerde Yozgat ve Nevşehir’de KOP bölgesi sayıldı. İç Anadolu bölgesi sadece coğrafi bir bölge olmaktan çıktı. Hem Gazeteciler Cemiyeti’nin bir doğal sınırı oldu hem de KOP Bölgesi yayılıyor. Geçen yıl Ramazan ayından Konya’da iftar yemeğinde 7 Haziran’dan hemen sonra seçim sonuçlarından yüz bulan bölücü terör örgütünün hem dağ kadrosu hem siyasi kadrosu azıtmıştı. Bugünlerimiz iyi günler kıymetini bilelim, kulaklarımızı tıkayalım demiştim. Bizi yalnız bırakmıyorlar. Sürekli paçamızdan asılıyorlar. Canımıza, namusumuza kast ediyorlar. Her gün şehit haberleri geliyor. Ereğli’den Konya’ya dönerken bir trafik kazası geçirdim. Araçtan sağ çıktıktan sonra herkes bu araçtan nasıl sağ çıktınız dedi. Kendimizi burada ölmüş sayalım ikinci bir ömre başlayalım dedik. Dünyadan vazgeçip dünyayı daha az önemsiyorsunuz. Bunlar için illa kaza geçirmememiz lazım. Osmanlı İmparatorluğu’nun bizden yıllarca saklanılan o güzel adetlerini yeniden hatırlayalım” diyerek Osmanlı kültürüne dair bilgiler aktardı.Konuşmaların ardından fotoğraf çektiren gazeteciler Federasyon toplantısına geçerek önümüzdeki aylarda yapılacak çalışmaları şekillendirmek için fikir alışverişinde bulundular.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.