banner461

Nevşehir'de polis ve bekçiye komando eğitimi

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından ani gelişen olaylara daha çevik ve atak müdahale edebilmesi için polis ve bekçiye özel eğitim verildi.

Nevşehir'de polis ve bekçiye komando eğitimi
13 Eylül 2019 Cuma 18:41

banner143
banner134

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından Acil Müdahale, Şüpheli Kişi ve Araç Durdurma, Arama ve Güvenli Müdahale Eğitimi verildi.

Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Artunay'ın talimatı doğrultusunda düzenlenen eğitime il genelinde görev yapan amir, polis ve bekçiler katıldı. 

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Şehit Özel Harekâtçı Ahmet KARA Atış Poligonunda uzman personellerce Teşkilat mensuplarımıza “Polis müdahale yöntem ve teknikleri, araç durdurma ve güvenli şekilde müdahale ile şüpheli kişi ve araç arama, intihar saldırılarına karşı farkındalık ve acil müdahale” gibi konularda eğitim düzenlenmiştir.

"Acil müdahale, şüpheli kişi, araç durdurma ve güvenli müdahale" adlı eğitimle görevlilerin silah kullanmak zorunda kaldığı olaylarda suçluları en az zararı vererek etkisiz hale getirmek, ani gelişen olaylar karşısında refleks olarak düzgün silah kullanmalarını sağlamak ve silah kullanma becerilerini artırmak amaçlanıyor. 

GÜVENLİ ŞEHİR… NEVŞEHİR…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.