banner461
banner195

Nevşehir'de Sahte Belge Düzenleyen Çete Çökertildi.

Nevşehir'de Polisin Yabancı Uyruklu Şahısların ikametlerine yapmış olduğu baskında çok sayıda sahte belge ve bu belgeleri basmakta kullanılan cihazları ele geçirdi.

Nevşehir'de Sahte Belge Düzenleyen Çete Çökertildi.
07 Ocak 2019 Pazartesi 10:53

banner143
banner134

Nevşehir Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ekipleri Yabancı Uyruklu Şahısların ikametlerine yapmış olduğu baskında çok sayıda sahte belge ve bu belgeleri basmakta kullanılan cihazları ele geçirdi.
            03.01.2019 günü saat 14.32 sıralarında, alınan bir ihbarı değerlendiren ekiplerimiz yapmış oldukları çalışmalar neticesinde; Afganistan uyruklu şüpheli şahısların kendilerine ve yabancı uyruklu şahıslara para karşılığında sahte nüfus cüzdanı ve özel belge “Birleşmiş Milletler UNHCR belgesi, sahte yol izinleri, İkamet belgeleri, nüfus cüzdanları ” düzenleyerek bankalardan kredi kartları çıkardıkları, banka kartlarını kullanarak harcama yaptıkları ve bankalara ödeme yapmadıkları, tespit edilmezi üzerine Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden talimatlar doğrultusunda;
04.01.2019 tarihinde üç ayrı adreste  eş zamanlı yapılan aramada;
            Çok sayıda Kaşe, basılmış sahte nüfus cüzdanları, Birleşmiş Milletler UNHCR belgesi, sahte yol izinleri, İkamet belgeleri, tanzim edilmiş çok sayıda banka dekontu, formlar ve bunları basmakta kullanılan yazıcı, bilgisayarlara ele geçirilerek el konulmuş, Afganistan uyruklu  A.Ö., H.R.M., A.Ö., N.G. ve A.R.O. yakalanarak gözaltına alınmış, haklarında “Resmî Belgede Sahtecilik Ve Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak” suçlarından işlemlerinin ardından 05.01.2019 tarihinde sevk edilmiş oldukları İlimiz Cumhuriyet Başsavcılığınca ;
N.G. ve A.Ö. savcılık tarafından ifadelerine müteakip serbest bırakılmış, Mahkemeye sevk edilen H.R.M., A.Ö. ve A.R.O. ise TUTUKLANARAK Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmiştir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.