banner461
banner195

Vali Aktaş, Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Kapsamında Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi...

Vali Aktaş, Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi
12 Haziran 2019 Çarşamba 12:01

banner143
banner134

5 Haziran Dünya Çevre Günü olması ve 5 Haziran’ın Ramazan Bayramı tatiline denk gelmesi nedeniyle 12 Haziran 2019 Çarşamba günü Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz ile beraberindeki heyet,Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ı ziyaret etti.

İl Müdürü Solmaz, 1972 yılından beri her yıl 5 Haziran’ın Dünya Çevre Günü olarak kutlandığını belirterek, Çevre günü kapsamında yapılan etkinlikler hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgiler verdi.

Vali Aktaş ise,  Müdür Solmaz ve tüm personelinin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlayarak, “Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için herkese görev düşmektedir. Özellikle küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza çevre duyarlılığını kazandırmalı, doğayı koruyarak, zenginleştirerek, gelecek nesillere daha yeşil, daha temiz bir çevre bırakabilmek için bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızın hassasiyet göstermelidir” dedi.

Daha sonra Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında İlimiz İlkokullarında Resim ve Ortaokullarımızda düzenlenen Şiir Yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Ortaokullar arası çevre konulu “Şiir” yarışmasında dereceye giren; Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu öğrencisi Erva Sena Tek, Kaymaklı Ortaokulu öğrencisiAleyna Tomris ile Göreme Ortaokulu öğrencisi Sıla Çopur,

İlkokullar arası çevre konulu “Resim” yarışmasında da dereceye giren; Ürgüp Ayhan Ertürk İlkokulu öğrencisi Nida Derin, Gülşehir Atatürk İlkokulu öğrencisi Seliha El Hüseyin ve Hacıbektaş İlkokulu öğrencisi Eylül Beren Tunçbilek’eödülleri Vali İlhami Aktaş tarafından verildi.

Program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Gerçekleşen ziyaret ve ödül programına; Çevre ve Şehircilik İl Müdür VekiliMustafa Solmaz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Dildöken, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.