banner461
banner195

ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü Baş Katibi Gwyn, NEHÜ Ziyareti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Nevşehir’e gelen ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü Baş Katibi Phaedra Gwyn, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini ziyaret etti.

ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü Baş Katibi Gwyn, NEHÜ Ziyareti
11 Şubat 2016 Perşembe 17:22

banner143
banner134

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Nevşehir’e gelen ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü Baş Katibi Phaedra  Gwyn, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini ziyaret etti.

ABD Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Bölümü  Baş Katibi Phaedra Gwyn’ın üniversitemizi ziyaretlerinde kendilerini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Abdullah Şengül karşıladı. Baş Katip Phaedra Gwyn’ı makamında ağırlayan ve ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şengül, üniversitemiz ve üniversitemizde okuyan yabancı öğrenciler hakkında Gwyn’e bilgi verdi.

Üniversitemizin mimari yapısına hayran kaldığını belirten Gwyn, ABD ile Türkiye’de bulunan üniversiteler arasında ki ilişkiyi geliştirmek istediklerini söyledi. Baş Katip Gwyn, bu kapsamda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile de ikili ilişkiler ve ortak projelerde bulunabileceklerini ifade etti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Prof. Dr. H. Abdullah Şengül, üniversitemizin yönetim anlayışının ‘yerelden evrensele’ olduğunu belirterek, bir çok üniversiteyle iyi ilişkiler içerisinde olduklarını, ilişkilerin geliştirilmesinden memnun olacaklarını söyledi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. H. Abdullah Şengül ile bir süre görüşen Baş Katip Gwyn, daha sonra üniversitemizden ayrıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.