banner461

Alişan Kapaklıkaya Derinkuyu'ya Geliyor

Eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya, Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde öğrenci, öğretmen ve velilere konferans verecek.

banner503
Alişan Kapaklıkaya Derinkuyu'ya Geliyor
18 Mart 2019 Pazartesi 12:59

banner143
banner134

Derinkuyu Kaymakamlığı ile Derinkuyu İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenecek konferansa katılmak üzere 19 Mart Salı günü ilimiz Nevşehir'e bağlı Derinkuyu ilçesine geliyor.

Eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya, 19 Mart Salı günü Derinkuyu Belediyesi Kültür Merkezi'nde öğrenci, öğretmen ve velilere konferans verecek.

Alişan Kapaklıkaya Kimdir? 

Eğitimci ve yazar kimliği ile tanınan Alişan Kapaklıkaya TRT Diyanet kanalında katılmış olduğu Yeni Güne Merhaba adlı programda paylaştığı, kardeşi ile başından geçen pantolon hikayesi izleyenleri yasa boğmuştu. Video kısa sürede tıklanma rekoru kırdı. Kapalıkaya “Sevginizi gösterin sevdiklerinize” mesajı ile tüm dinleyenlere ibret oldu.

Alişan Kapaklıkaya 1962 yılında Eskişehir Sivrihisar’da dünyaya gelmiştir. 4 kardeş olan Kapaklıkaya yoksul bir ailenin evladıydı. Alişan Kapaklıkaya evli ve kanser tedavisi gören bir kızı var.

Alişan Kapaklıkaya 1981 – 1985 yıllarında Marmara Üniversitesinden mezun oldu. 1985 – 2000 yılları arasında Adana Merkez’de bulunan liselerde öğretmenlik yaptı. Aynı zaman da 1987 – 1992 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılında NLP ile tanıştı. NLP ve eğitimi öğrеnmеk Konusun da uzmаnlık alarak uluslarası аlаnlаrdа çаlışmаlаr yaptı. NLP’nin insan yaşamına getirdiği kaliteyi fark etti.

Araştırmalarında derinleştikçe bizim türkülerin yabancıların sazıyla söylenemeyeceğini anladı. Öğrendiklerini önce kendi hayatına uyguladı. Etkili olduğunu anlayınca eğitimlere başladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.