banner461
banner195

Altıntıldız Koleji Olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutluyoruz

Altınyıldız Eğitim Kurumları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayaımladı.

 Altıntıldız Koleji Olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutluyoruz
02 Aralık 2014 Salı 10:59

banner143
banner134

 Birleşmiş Milletler 3 Aralık’ı Uluslar arası “Engelliler Günü” ilan etmiştir.

Engel ,doğuştan ya da daha sonra geçirilen bir hastalık veya kaza neticesinde vücudumuzun bir kısmının sosyal, zihinsel ,duygusal yada fiziksel olarak yeteneğini kaybetmesi durumudur.Ülkemizde ve tüm dünyada milyonlarca engelli insan bulunmaktadır.Toplumumuza düşen görev engelli insanlarımızın önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak ve bu insanları topluma kazandırmaktadır.

Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak her alanda Engellerimizin çalışmalarını destekliyor,bu konuda öğrencilerimizde ve toplumumuzda duyarlılık oluşturacak projeler gerçekleştiriyoruz.

Ziyaretler ,destekler ortak çalışmalar yaparak engelli vatandaşlarımıza ve onların sivil toplum örgütlerine katkı sağlıyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor,engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı ,mutlu başarılı bir yaşam diliyoruz.

Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencileri Dünya Engelliler Gününde ve yılın diğer günlerinde Engellilere yönelik yaptıkları çalışmalarla engellilik konusundaki duyarlılık ve farkındalığın güçlenmesini sağlamaktadırlar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.