banner461
banner195

Avanos Belediyesinde ''Ders Yerel Yönetim''

Avanos 100. Yıl İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, sınıf öğretmeneleri Adem Çıngır’ın gözetiminde yerel yönetim dersine ilişkin olarak Avanos Belediyesini ziyaret ettiler.

Avanos Belediyesinde ''Ders Yerel Yönetim''
26 Mayıs 2016 Perşembe 17:15

banner143
banner134
Avanos Belediyesi Yazı İşleri Müdürümüz Kadir Haklı tarafından karşılanan küçük misafirler, Belediyemizin birim ve servislerini gezerek belediyenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Belediyeler her yaştan vatandaş için hizmet üreten kurumlar olduğundan öğrencilerin küçük yaşta yerel idarelerin çalışma işleyişi hakkında bilgi edinmeleri ile birlikte sahada ve çalışma alanında görsel incelemede bulunmalarının önemine değinildi.
Birimleri ziyaret eden öğrencileri Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce Başkanlık Makamında ağırlayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Çocuklara Belediyenin çalışmaları ve görevleri hakkında açıklamalarda bulundu. Öğrenciler merak ettikleri soruları birim müdürlerine ve Belediye Başkanımız İsmet İnce’ye sorarak bilgiler aldı.
Belediye Zabıta Müdürü Mustafa Ergün’ çocuklara zabıtanın görevleri ve ne tür çalışmalar yaptıklarını sordu. Çocukların belediye ve alt birimlerinin yürütmekte oldukları görev ve sorumluluklarına ilişkin sahip oldukları bilgiler kurum içerisinde takdir topladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.