banner461
banner195

Bakan Müezzinoğlu: ’Uyuşturucuyla Mücadele Çok Daha Güçlü Hale Getirilecek’

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, uyuşturucu ile mücadelenin bir bütün olduğunu ve bütünü oluşturan her parçanın güçlü olması gerektiğini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu: ’Uyuşturucuyla Mücadele Çok Daha Güçlü Hale Getirilecek’
25 Eylül 2014 Perşembe 11:35

banner143
banner134

 BAKAN MÜEZZİNOĞLU: “UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE ÇOK DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRİLECEK”

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, uyuşturucu ile mücadelenin bir bütün olduğunu ve bütünü oluşturan her parçanın güçlü olması gerektiğini söyledi. 

Trakya Üniversitesi Balkan Onkoloji Hastanesi Radyoterapi Ünitesi’ne alınan ‘linak’ cihazı dolayısıyla düzenlenen törene katılan ve hastalarla sohbet eden Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, gazetecilerin uyuşturucuyla mücadele ile ilgili sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu, “Uyuşturucuya yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler çok daha güçlü hale getirilecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, uyuşturucuda sağlık sorunu hissedildiği andan itibaren vatandaşların yanında olabilmek ve o illetten kurtarabilmek için sağlık boyutunu güçlendirmek gerektiğine değinerek, şöyle devam etti:

“Rehabilitasyon boyutunda da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na kopukluk olmadan bir koordinasyon içerisinde götürmeyi planlıyoruz. Ama bir diğer taraftan da koruyucu ve önleyici tedbirleri çok daha güçlü hala getireceğiz. Bu bir bütün, tek parça değil. Bütünün tüm parçalarının güçlü olması gerekiyor ki biz başarıya ulaşabilelim. O nedenle yasal düzenlemeleri ile satıcılara yapılacak müdahale ve uygulanacak hukuki düzenlemeler ile bizim gençlerimizi ve çocuklarımızı korumak için alabileceğimiz tedbirler, eğitim, bilinçlendirme aileyi, anneyi çok boyutlu bir hadise. Ama biz Sağlık Bakanlığı olarak Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) ve Çocuk ve Ergen Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi (ÇEMATEM) üzerinde çok daha yaygın ve geniş bir projeyi bir buçuk ay içerisinde tamamlayacağız. AMATEM ve ÇEMATEM'lerde artışı sağlayacağız. Önemli olan çok tedavi eden değil o noktaya vatandaşımızın ve gencimizin gelmeden korunabilmesini sağlamamız lazım.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.