banner461
banner195

Bakan’la Randevu Seçim Sonrasına Kaldı

Nevşehir Terziler, Konfeksiyoncular, Manifaturacılar ve Perdeciler Odası Başkanı Habil Demirbilek, Çıraklık Eğitim Merkezinin orta okul, lise statüsüne geçirilmesi ve zorunlu eğitimin süresinin düşürülmesini istediklerini belirtirken, bu konuda Milli Eğitim Bakanına bizzat taleplerini ileteceklerini söyledi.

Bakan’la Randevu Seçim Sonrasına Kaldı
08 Ekim 2015 Perşembe 15:55

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Terziler, Konfeksiyoncular, Manifaturacılar ve Perdeciler Odası Başkanı Habil Demirbilek, Çıraklık Eğitim Merkezinin orta okul, lise statüsüne geçirilmesi ve zorunlu eğitimin süresinin düşürülmesini istediklerini belirtirken, bu konuda Milli Eğitim Bakanına bizzat taleplerini ileteceklerini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Demirbilek, Terzilik mesleğinin çırak yetişmemesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda tamamen biteceğine dikkat çekti. Mesleği öğrenip sürdürecek gençlerin yetişmemesiyle birlikte Türkiye genelinde aynı sıkıntının yaşandığına değinen Nevşehir Terziler, Konfeksiyoncular, Manifaturacılar ve Perdeciler Odası Başkanı Demirbilek, “Daha önce de bu konuyu dile getirmiştik. Konuyu bizzat Milli Eğitim Bakanımıza Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ünver ile birlikte randevu alarak iletecektik. Ancak ülkemizde son dönemlerde yaşanan siyasi gelişmeler nedeniyle bir türlü fırsat bulup Sayın bakana gidemedik. Ancak erken seçimlerin ardından İnşallah konuyu bizzat Sayın Bakana ileteceğiz. Eğer şu an Mesleki Eğitim Merkezi olarak ilimizde faaliyet gösteren Çıraklık Eğitim Merkezi ilkokul ve orta okul statüsüne dönüştürülmez ise zorunlu eğitimin süresinin düşürülmemesi durumunda mesleğimiz tamamen bitme aşamasına gelecek” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.