banner461
banner195

Belediyeye Dünya Para Ödüyoruz

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi yönetiminin sulama suyu ile başı dertte.

Belediyeye Dünya Para Ödüyoruz
17 Ağustos 2014 Pazar 11:28

banner143
banner134

 Belediyeye Dünya Para Ödüyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi yönetiminin sulama suyu ile başı dertte.

Üniversite de yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala Kampus içerisindeki çevre düzenleme çalışmalarını tamamlamayı hedefleyen ve yeni rektörlük binasının da merkezinde bulunduğu alana süs havuzu da inşa eden Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü kampus içerisindeki yeşil alanları sulayabilecek kuyu suyu bulamadı.

Bu anlamda iki girişimde bulunan Rektörlük birinci acı, diğerinde ise sıcak su buldu. Ama her iki kuyu suyu da yeşil alanların sulanmasını sağlayamayınca şebeke suyu kullanılmaya başlandı.

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, son yapılan çalışmalarla kampusun daha yeşil bir görünüm kazanmasına karşın sulama suyu konusunda ciddi sıkıntılar çektiklerini dile getiriyor. Bu konuda tüm girişimlerinin şu ana kadar sonuçsuz kaldığını ve sulama suyu olarak kullanılabilecek bir kuyu suyu elde edemediklerini belirten Rektör Kılıç, “Belediyeye dünyanın parasını ödüyoruz. Su için” diyerek bu konudaki sıkıntısını dile getiriyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
avukat - 4 yıl önce
çıkan sıcak su hep sıcaklığını koruyormuymuş geliştirin bi proje soguduktan sonra sulayın sizde.mesela sıcak suyu bi gölette toplayın sogudukça kullanın hemde kampüste bi göletiniz olsun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
ne demek sayın rektorüm belediyeyle aranız bir türlü düzelemiyor ve suçlusu sayın hasan başkanmı..? bu haberden bunu mu anlayalım..? sıcak suyu soğutup kullanabilecek çareleri üniversitemiz geliştiremiyormu..? ozaman bilimsel gelişmeleri nasıl bekleyeceğiz... bir sulama konusunu halledemeyen üniversite bilişm adamı geliştirmede ve yetiştirmede nekadar üretken olabilir...?
Avatar
vay be... - 4 yıl önce
bilim yuvasının haline bak acı suyu analiz ettirip yapılması gerekene göre arıtmadan geçirip kullanabilirsiniz
Avatar
avukata.. - 4 yıl önce
hocam nerede onlarda o beyin... üretemezler matbu fikirlerin dışına çıkamazlar..
Avatar
her şeye kıllanan adam - 4 yıl önce
şebeke suyusunu sulamada kullanıyorsanız ödeyeceksiniz sayın rektör yoksa kampüs içine kuyu açıp kendi suyunuzu kendiniz temin edin
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
atık su arıtma tesisisinin suları boşa akıyor koyun bir dinamo çekin irsaliye hattını o bölgenin tamamına yeter üniversite fikir üretir çözüm üretir siz ne yaparsınız.
Avatar
veli - 4 yıl önce
belediye kızılırmağa boşalttığı arıtma suyunu neden üniversiteye vermiyor burası devletin kurumu değilmi
Avatar
belediyeci - 4 yıl önce
hocam öncelikle sıcak suyu bir depo yaparak biriktirebilir ve soğduktan sonra pompalar vasıtası ile kullanabilirsiniz