banner461
banner195

“Çirkin İddiaları Kınıyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir eğitim sendikasının internet sitesinden kamuoyuna duyurduğu habere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Çirkin İddiaları Kınıyoruz”
18 Şubat 2016 Perşembe 15:19

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir eğitim sendikasının internet sitesinden kamuoyuna duyurduğu habere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklamada; “İlimizde eğitim sendikası olarak faaliyette bulunan bir sendikanın internet sitesinde “Nevşehir’de Paralel İzleri Huzursuzluk Çıkarıyor” başlıklı haber yayınlanmıştır. Bu haberin doğruluğu araştırılmadan haberde ismi geçen şube müdürü ve kurumumuzdan herhangi bir bilgi alınmadan ilimizde gerek internet üzerinden gerekse yazılı basın yoluyla habercilik yapan bazı basın yayın kuruluşlarınca bu haber yayınlanmıştır. Bu çerçevede gerçeği yansıtmayan haberlerle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Bahse konu haberde Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müşavirliği’nin 11/01/2016 tarih ve 305433 sayılı yazıları, yargı kararı gereği haklarında yeniden değerlendirme işlemi yapılan ve değerlendirme işlemi sonucunda 75 üstü puan alarak okul müdürlüğü görevine iade edilmesi gereken ancak okullarındaki müdür normu bulunmayan Gülşehir ve Avanos ilçesi öğretmenleri hakkında yapılacak işlemlere ilişkin Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne İlimizce 18/12/2015 tarih ve 13071186 sayılı yazımız ile sorulan tereddütlere ilişkin cevabi yazıdır. Bakanlığımız Hukuk Müşavirliği’nin ilgili yazıları sadece görüş sorulan kişilerle ilgili olup, habere konu olan başkaca kişiler ile uzaktan ve yakından alakası yoktur. Bakanlığımız Hukuk Müşavirliği tarafından gönderilen yazının ve mahkeme kararlarının göz ardı edildiği ve uygulanmadığına ilişkin yayınlanan tamamen asılsız, yanlı, Müdürlüğümüz ve çalışanlarını yıpratmaya yönelik bu haberlerdeki çirkin iddiaları kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz. Sonuç olarak, kamuoyuna tamamen yanlış yansıtılan söz konusu haberin yukarıdaki açıklamalar çerçevesinde değerlendirilmesini kamuoyuna saygıyla arz ederiz” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.