banner461
banner195

Eğitim Faaliyetleri Tamamlandı

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Müftülüğü ve Kapadokya Gelişim Derneği ortaklığında yürütülen “Engelliler Konusunda Öğretmen ve Din Görevlilerinin Farkındalığını Artırma” Projesi’nin din görevlileri ve öğretmenlerin eğitim faaliyetleri tamamlandı.

 Eğitim Faaliyetleri Tamamlandı
02 Haziran 2015 Salı 16:43

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Müftülüğü ve Kapadokya Gelişim Derneği ortaklığında yürütülen “Engelliler Konusunda Öğretmen ve Din Görevlilerinin Farkındalığını Artırma” Projesi’nin din görevlileri ve öğretmenlerin eğitim faaliyetleri tamamlandı.

2014 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na EDES Engelli Destek Programı kapsamında Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Müftülüğü ve Kapadokya Gelişim Derneği ile ortak sunmuş olduğumuz projenin eğitim faaliyetleri tamamlandı. Eğitimler Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi personelinden İşitme engelliler konusunda çalışmaları ile tanınan İlahiyatçılar Araştırma Görevlisi Mustafa Başkonak ve Veysel Dudu tarafından verildi. Proje kapsamında köylerde çalışan öğretmen ve din görevlisine İslam’da engelliler ile ilgili dini ve adli hükümler, engellilik çeşitleri, engelli psikolojisi ve engelliler ile ilgili mevzuat hakkında bilgilendirme yapıldı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.