banner461

'Evde Kal Sanatla Kal' Projesi Güzel Sanatlar Liselerine İlham Oldu

Nevşehir Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesinin Hazırladığı “Evde Kal Sanatla Kal” Adlı Anlamlı Proje Tüm Yurttaki Güzel Sanatlar Liselerine İlham Oldu.

banner503
'Evde Kal Sanatla Kal' Projesi Güzel Sanatlar Liselerine İlham Oldu
22 Mart 2020 Pazar 19:09

banner143
banner134

Nevşehir Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Kemal Yılmaz yaptığı açıklamada corona virisü nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından sürekli evde kalacak öğrencilere moral ve destek olmak amacıyla “Evde Kal Sanatla Kal” adlı okul içi ödüllü projeyi başlattıklarını belirtti.

Proje fikrinin diğer güzel sanatlar liseleri ile paylaşılmasının ardından bir çok  güzel sanatlar lisesi projelerine destek vererek farklı sloganlarla projeyi uygulamaya koyduklarını belirtti.

Projede okulun kendi resim ve müzik öğrencilerinin evde yaptıkları çizimleri ve enstrümanları ile seslendirdikleri videoları komisyon marifetiyle okulun sosyal medya hesaplarından yayınlanıyor.  Eserler en çok beğeni ve izlenme oranına göre alan öğretmenleri tarafından değerlendiriliyor. Her öğrenci dilediği kadar eserle projeye katılma imkânına sahip. Okulun açıldığı ilk gün dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek. "Evde KAL Sanatla KAL"


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.