banner461
banner195

Gülşehir Çok Programlı Lise Öğrencileri Kayseri Uzay Merkezini Ziyaret Ettiler.

Gülşehir Çok Programlı Lise Sosyal Etkinlik Kulübü tarafından Bilim Teknoloji haftasında organize edilen Kayseri Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Dağı gezisinde öğrenciler Eğitimin okul sınırlarının dışında da gerçekleşebileceğini kavradılar.

Gülşehir Çok Programlı Lise Öğrencileri Kayseri Uzay Merkezini Ziyaret Ettiler.
02 Nisan 2013 Salı 18:06

banner143
banner134

         Gülşehir Çok Programlı Lise Sosyal Etkinlik Kulübü Danışman Öğretmeni Ruziye URGENÇ tarafından hazırlanan ve planlanan,  Okul Rehber Öğretmeni Gülgün GÜVEN, Coğrafya Öğretmeni Meral ÜNLÜSOY,  Beden Eğitimi Öğretmeni Tayfun TAŞKIN’ın sorumluluğunda gerçekleştirilen gezide Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç Dr. İnci AKKAYA ORALHAN’ın  sunduğu konferansın ardından  öğrenciler Öğretim Görevlisi Şenay KAYACI rehberliğinde Üniversitede Uzay BİMER’e ait olan Gözlem evini gezdiler.  Gülşehir ÇPL. Öğrencileri Erciyes Üniversitesi hocalarına gözlemevi ve Uzayla ilgili sorularını sordular, Üniversiteyi gezme imkanı bularak Erciyes üniversitesi hakkında bilgi aldılar.

        Gülşehir Çok Programlı Lise öğrencileri Erciyes üniversitesi ve Uzay BİMER’den sonra Erciyes Dağı’nda kayak keyfi yaptılar. Doyasıya eğlenen öğrenciler Sucuk partisinden sonra Gülşehir’e döndüler.  Rehber Öğretmen Gülgün GÜVEN gezinin öğrencilerin Dünyayı ve Uzayı daha iyi anlamalarına  sağladı. Öğrencilerin bilişsel, duyuşsal ve sosyal gelişimine katkı sağlayarak, merak ettikleri konularda gözlem yapma ve yaşayarak öğrenme fırsatı buldular. Ayrıca kayak keyfi yaparak üzerlerindeki stresi azaltıp moral depolamalarını sağlayan bir gezi oldu,  katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.  dedi.

Haber Kaynağı: gulsehirhaber com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.