banner461

İşte japonya'da burs fırsatı!!!

Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (Monbukagakusho:MEXT) tarafından, ; Japonya ve Japon kültürünü tanımak ve Japonca bilgilerini geliştirmek isteyen yabancı öğrencilere Japonya'daki bir üniversitede 1 yıl süreyle burs verilecektir.

banner503
İşte japonya'da burs fırsatı!!!
22 Ocak 2018 Pazartesi 17:55

banner143
banner134
Sevgili öğrenciler
İşte japonya'da burs fırsatı!!!
Bursa başvuru tarihleri:
8 Ocak (Pazartesi) – 26 Şubat (Pazartesi) 2018
2018 Japonya Hükümeti Monbukagakusho:MEXT Japonca ve Japon Kültürü Araştırmaları Bursu (Nikkensei)
1. TANIM
(1) Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (Monbukagakusho:MEXT) tarafından, Japonya ve Japon kültürünü tanımak ve Japonca bilgilerini geliştirmek isteyen yabancı öğrencilere Japonya'daki bir üniversitede 1 yıl süreyle burs verilecektir.
(2) Japonya Büyükelçiliği'nce gerçekleştirilen sınavda başarılı olan adaylar MEXT'e tavsiye edilecektir. MEXT'in Haziran'da gerçekleştireceği ikinci aşama değerlendirmenin ardından adaylara ilişkin son karar 2018 yılı Ağustos veya Eylül aylarında MEXT tarafından belirlenecektir.
(3) Bu burs kapsamında, öğrenciyi Japonya'da kabul eden üniversitenin 1 eğitim yılı süresince (üniversitenin sömestr başlangıcına uygun olarak Eylül veya Ekim ayından itibaren) okul kayıt ve harç ücretleri ödenir; öğrencinin eğitimini tamamlayabilmesi için gerekli süre boyunca nakit ödeme yapılır. Öğrencinin ülkesinde ikâmet adresine en yakın uluslararası havaalanından Japonya'ya ulaşımı ile bursunu tamamladığında ülkesine dönüşü için gerekli uçak bileti temin edilir.
2. BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK TEMEL ŞARTLAR:
(1) Tabiyet: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (ancak aynı zamanda Japon vatandaşı olmamak).
(2) Yaş sınırı: 1 Nisan 2017 tarihi itibariyle 18 – 30 yaşları arasında olmak. (2 Nisan 1988 ile 1 Nisan 2000 tarihleri arasında doğmuş olmak.)
(3) Eğitim düzeyi: Başvuru esnasında ve burs süresi zarfında (Japonya dışında) bir üniversitede Japonca veya Japon kültürü ile ilgili bir bölümde lisans öğrencisi olarak kayıtlı bulunmak. (Yan dal olarak kayıtlı öğrenciler başvuramaz.) Ancak 1 Nisan 2018itibariyle Japonca eğitiminin birinci yılında olanlar başvuramazlar.
(4) Japonca düzeyi: Japonya'da eğitimi takip edebilecek düzeyde Japonca biliyor olmak.
(5) Sağlık durumu: Japonya'daki üniversitelerde çalışmalarını yapmaya ruhsal ve bedensel olarak engeli bulunmamak.
(6) Bursun başlangıcı: Kabul edildiği üniversitenin belirlediği tarihte (genellikle Eylül veya Ekim 2018)Japonya'da olmasına engel durumu olmamak.
(7) Vize: Bursun başlangıcından itibaren öğrenci vizesi ile Japonya'ya gidilmesi zorunludur.
DAHA FAZLA DETAY İÇİN
http://bit.ly/2F3w0ML

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.