banner461
banner195

KMYO sivil havacılık programında mezuniyet sevinci

Kapadokya Meslek Yüksekokulunun İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında bulunan yerleşkesinde faaliyet gösteren sivil havacılık programlarından mezun olan öğrenciler diploma sevinci yaşadı.

KMYO sivil havacılık programında mezuniyet sevinci
14 Mayıs 2016 Cumartesi 13:16

banner143
banner134
Kapadokya Meslek Yüksekokulu Sabiha Gökçen Yerleşkemizde Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Uçak Teknolojisi ve Uçuş Harekât Yöneticiliği programlarını başarıyla tamamlayan yüz elli öğrenci, Hezarfen Havaalanı’nda düzenlenen törende mezuniyet heyecanı yaşadı.
Katılımın yüksek olduğu ve yer yer duygusal anların yaşandığı mezuniyet töreninde bir konuşma yapan yüksekokulu mütevelli heyeti başkanı Alev Alatlı, “Buradan çıkan çocuklar anında iş buluyor. Buna çok seviniyorum.” sözleriyle heyecanını paylaştı.
Üstün başarı göstererek programlarını birincilikle bitiren öğrencilere sertifikalarını mütevelli heyeti başkanı Alev Alatlı, sivil havacılık programları koordinatörümüz ve Hezarfen Havaalanı Genel Müdürü Ahmet Tezman, AYJET Uçuş Okulu Genel Müdürü ve Eğitim Müdürü Celal Cingöz, AYJET Uçuş Okulu Müdürü Naci Uçar takdim etti. Program birincilerimiz ayrıca birer saatlik bir uçuş gerçekleştirdiler.
Alev Alatlı, "Kapadokya Meslek Yüksekokulu kurulalı 10 yıl oldu. Büyük kampüsümüz Kapadokya'da. Burası ikinci kampüsümüz. Sivil havacılığa hizmet ediyoruz, uçak teknisyeni yetiştiriyoruz, hem de çok iyi yetiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.
Yüksekokulda uluslararası standartlarda eğitim verildiğini belirten müdür yardımcısı Arda Çakır şu bilgileri verdi: “Havacılık sektörüne yüz elli öğrencimizi buradan kazandırmış olduk. Kapadokya Meslek Yüksekokulu 10 yıldır eğitime devam ediyor. 2005 yılından beri Kapadokya’daki yerleşkemizde eğitim veriyoruz. Havacılıktaki tecrübemizi 5 yıl önce Sabiha Gökçen Yerleşkesini açarak bir adım ileriye taşıdık. Bu yerleşkede Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Uçak Teknolojisi ve Uçuş Harekât Yöneticiliği olmak üzere dört ayrı programımız var. Havacılık hızla büyüyen bir sektör ve sektörde personel açığı devam ediyor. Şimdi iş hayatı mezunlarımızı bekliyor. Okulumuzun bir özelliği var; bizim tüm programlarımız havacılık sektöründe yetkili. Yani öğrencilerimiz mezun olduğunda ayrıca bir sertifikaya ihtiyaç olmadan doğrudan sektörde işe başlayabiliyor. Uçak teknolojisi öğrencilerimiz de yaz dönemi sonunda iş hayatına atılacaklar.”

 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.