banner461
banner195

Lara’da Yeryüzü Şekilleri Sergisi

Özel Nevşehir Lara Eğitim Kurumları Sosyal Bilgiler Zümresinin organize ettiği “ Türkiye’nin Yeryüzü Şekilleri Tasarım Sergisi” okul sergi alanında açıldı.

Lara’da Yeryüzü Şekilleri Sergisi
09 Aralık 2015 Çarşamba 12:30

banner143
banner134
Özel Nevşehir Lara Eğitim Kurumları Sosyal Bilgiler Zümresinin organize ettiği “ Türkiye’nin Yeryüzü Şekilleri Tasarım Sergisi” okul sergi alanında açıldı. Öğrencilerin kendi projeleri olan tasarımların orijinalliği oldukça dikkat çekiciydi. Okul öğrencilerinin, velilerin ve misafirlerin ilgisini çeken sergi herkesin beğenisini kazandı. Sosyal Bilgiler öğretmeni Yunus Emre Koçak “ Öğrencilerin görerek, yaparak edindiği bilgiler daha kalıcı olmaktadır. Ezber bilgilerin kalıcılığı yoktur. Bu serginin amacı coğrafi yer şekillerini üç boyutlu, maket haline getirerek öğrenmenin daha kalıcı olmasını sağlamaktır.” dedi.


       Okul Müdürü Ulaş İnönü ise emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek “Öğrenciler elle tutup gözle göremedikleri nesneleri ve olayları kavramakta güçlük çekebilirler. Öğrencilerimiz yapmış oldukları bu maketler ile yeryüzü şekillerini daha iyi kavrayacaklar. Bu sayede coğrafya konularına öğrencilerimizin ilgileri artacak ve ders daha anlaşılır hale gelmiş olacaktır” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.