banner461
banner195

NEHÜ 2990 Öğrencisini Mezun Etmenin Gurur ve Mutluluğunu Yaşadı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde toplam 2990 öğrencimizi mezun etmenin gurur ve heyecanını hep birlikte yaşadık.

NEHÜ 2990 Öğrencisini Mezun Etmenin Gurur ve Mutluluğunu Yaşadı
06 Mayıs 2016 Cuma 16:45

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında; Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu, Nevşehir Meslek Yüksekokulu, Gülşehir Meslek Yüksekokulu, Ürgüp Erol ve Sebahat Toksöz Meslek Yüksekokulu, Avanos Meslek Yüksek Okulu, Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan toplam 2990 öğrencimizi mezun etmenin gurur ve heyecanını hep birlikte yaşadık.
Üniversitemiz Prof. Dr. Filiz Kılıç Yerleşkesi Çim Sahada düzenlenen törene; Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Prof. Dr. H. Abdullah Şengül, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, üniversitemiz akademik birim yöneticileri, akademik ve idari personeli, kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirleri, davetliler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılışında;  Üniversitemiz lisans programları birinciliğini paylaşan Fen Edebiyat Fakültesi birincisi Firdevs Yönet ile Turizm Fakültesi birincisi Afife Büşra Işıldak mezun olan öğrenciler adına, üniversitemiz öğrencileri adına ise Öğrenci Konseyi Başkanı İlhan Aktaş birer konuşma yaptı.
Törenin açılışında konuşan ve sözlerine ‘2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılan herkesi selamlayarak başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Bugün yağan yağmura rağmen bu mutlu ve heyecanlı günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak sevincimize ortak olan siz değerli velilerimize ve katılımcılarımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Rektörümüz devamında “Mezunlarımız için yeni bir hayatın başlangıcı olan bu önemli ve mutlu günde öğrencilerimi can-ı gönülden bir kez daha tebrik ederken bugün burada aramızda bulunan veya bulunamayan velilerimize de teşekkür etmek istiyorum. Çünkü, bin bir güçlükle ve gözünüzden sakınarak yetiştirdiğiniz çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Bu gün bu kıymetli emaneti size ve ülkemize teslim etmenin gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Müşahede ettiğiniz bu mutlu günün gurur ve kıvancını yaşamak en çok sizin hakkınız. Ne kadar gurur duysanız azdır. Sizleri böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için kutluyorum. Bizler de hocaları olarak, evlatlarınızın size yaşattığı bu gururda pay sahibi olmanın mutluluğunu ayrıca yaşıyoruz. Koca bir öğrenim yolculuğunun ardından öğrencilerimizin alacakları mezuniyet belgeleri şüphesiz ailelerinin, hocalarının ve kendi emeklerinin birer ürünüdür. Emeği geçen herkesi huzurlarınızda kutluyorum” diye konuştu. 
Öğrencilere bundan sonra ki hayatlarında başarılar dileyen Rektörümüz “Siz sevgili öğrencilerime son olarak yeni hayatınızda en kalbi duygularımla başarı, sağlık ve mutluluk diliyorum. Rektörünüz ve hocanız olarak sizinle gurur duyuyor; hepinizi içtenlikle kucaklıyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.
Yapılan konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Üniversitemizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında dereceye giren lisans ve ön lisans programı öğrencilerine plaket takdiminde bulundu. Üniversitemiz Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden dereceye giren öğrencilere ise Dekan ve Okul Müdürleri plaketlerini verdi.  
Tören daha sonra 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında mezun olan öğrenciler adına Mezuniyet Kütüğüne Üniversitemiz birincileri Firdevs Yönet ve Afife Işıldak’ın plaka çakmaları, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin ‘Hemşirelik Andı’nı okumasını ile devam etti.
Üniversitemizin 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, son olarak mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin takdimi ve mezun olan öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya atmalarıyla son buldu.HABERLER
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
... - 2 yıl önce
Böyle olacaksa hiç mezuniyet olmasın isyan ettirdiler