banner461
banner195

Nevşehir'de Öğrenci, Öğretmen Ve Velilere Konferans

Nevşehir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir Sen Nevşehir Şubesi arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği" Protokolü kapsamında 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde, öğretmen, öğrenci ve velilere Eğitimci Yazar Hacı Ormanoğlu tarafından konferans verildi.

Nevşehir'de Öğrenci, Öğretmen Ve Velilere Konferans
15 Mart 2019 Cuma 23:06

banner143
banner134

Nevşehir'de 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik eğitim konferansları başladı.

Nevşehir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şubesi iş birliği çerçevesinde Türkiye’ de fark yaratan eğitimciler arasında gösterilen Ulusal anlamda pek çok seminer ve konferans gerçekleştiren, "Goncalar Solmasın" adlı çalışmasıyla 23 bin öğrenciye ulaşan Eğitimci Yazar  Öğretmen Hacı ORMANOĞLU tarafından Kapadokya Kültür Merkezinde saat 16.00 ‘ da öğretmenlere yönelik “Yüreklere Dokunan Öğretmen”, velilerimize yönelik saat 19.00 ‘ da "Çocuk Eğitiminde Bilinçli Anne-Baba" adlı konferans verildi.

Programa Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat SALTIK, Şube Müdürleri, DERSİAD Başkanı Mehmet YÜCEL, İmam Hatip Platformu Başkanı Mustafa YAVUZ ile öğretmen ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Eğitim Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa ÇİFTÇİ ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR’ in konuşmalarıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR konuşmalarında ”Gençlik gelecektir, Geleceğin mimarı geleceğin anahtarıdır. Gençliği ihya geleceği inşadır. Gençliği ihmal edersek geleceği imha etmiş oluruz. Geleceğin inşasında öğretmen olmak ışıl ışıl parlayan umut dolu gözleri ve sevgi dolu gönülleri ile kendilerine emanet edilen kuşakları geleceğe taşımada aydınlık yarınlara ulaşmada, severek, sabırla emek harcamak, yorulmamaktır. ”dedi. Konuşmacı olarak katılan eğitimci-yazar Hacı ORMANOĞLU’ na ve programa katılan  öğretmen ve velilere teşekkür etti.
 

Eğitimci-yazar Hacı ORMANOĞLU ise konferansında “Galaksiler hareket halindeyken senin  yerinde durma lüksün yok öğretmenim”  diye söze başlayarak “Öğretmen Güneş gibi olmalı, bilgisiyle aydınlatmalı, sevgisiyle ısıtmalı aynı zamanda kendini güneş gibide sürekli yenilemesi gerektiğini belirtti. Mesleğe Nevşehir Acıgöl Topaç köyünde başladığını söyleyen ORMANOĞLU, yıllar sonra tekrar Nevşehir’ de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu konferanslarla Nevşehir’e olan vefa borcunu ödediğini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.