banner461
banner195

Nevşehir Eğitim-Bir-Sen’den BTÖ ve Eğitim-Sen’e Tepki

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube başkanlığınca yapılan açıklamada, Bölücü terör örgütünün okulları boykot çağrısına Eğitim-Sen’in destek vermesine duyulan tepki dile getirildi.

Nevşehir Eğitim-Bir-Sen’den BTÖ ve Eğitim-Sen’e Tepki
29 Eylül 2015 Salı 11:42

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube başkanlığınca yapılan açıklamada, Bölücü terör örgütünün okulları boykot çağrısına Eğitim-Sen’in destek vermesine duyulan tepki dile getirildi.

Açıklamada; “Terör örgütünün “Okulları Boykot” edin çağrısına Eğitim-Sen’in destek vermesi çocuk istismarıdır, anayasal hak olan eğitim özgürlüğüne darbe girişimidir, taşeron örgütlere kalkan olmadır. Çocuklarımızı cehaletin esaretine davet edenler, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın terör vesayetine girmesine hizmet ediyor. Dağa kaçırılan çocukları kurtarma çabası göstermeyenler, dağ ve şehir kadrosu çöken terör örgütünü kurtarma çabası içerisindeler. Diyarbakır annelerine el uzatmayanlar, anneleri ağlatanlara el uzatıyorlar. Terörü ve ‘Kandil’i boykot etmek yerine eğitimi boykot etmek sendikal iflasın itirafıdır. Mermilerin önüne geçmeye çalışmak yerine kalem ve kitapların önüne set çekmeye çalışmak teröre kalkan olmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Eliflerin, Fıratların ve Yasinlerin hayat hakkını gasp edenlerin talimatlarını sendika kararına dönüştürenleri kınıyor; çocukların geleceğini ‘Kandil’ karanlığına gömmeye çalışan zihniyetin dayattığı eylemi doğru bulmadığımızı bir kez daha deklare ediyoruz” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.