banner461
banner195

Nevşehir Eğitimi İçin Gurur Verici Tablo

TÜBİTAK-Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği ile bu yıl 10.’su düzenlenen “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” Bölge Finali Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Aksaray, Kırşehir, Niğde ve Sivas illerinin katılımı ile 4-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Nevşehir Eğitimi İçin  Gurur Verici Tablo
08 Mayıs 2015 Cuma 15:06

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin insan yetiştirme kapasitesini güçlendirmek, bunun için ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak; ülke genelinde bilimsel amaçlı etkinlikleri ilgiyikatılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla TÜBİTAK-Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği ile bu yıl 10.’su düzenlenen “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” Bölge Finali Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Aksaray, Kırşehir, Niğde ve Sivas illerinin katılımı ile 4-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  

Toplam 50 projenin yarıştığı Bölge Finalinde 6 proje Ankara Final Sergisinde davet edilmeye değer bulundu.

Bu 6 projeden üç tanesi İlimiz projelerinden seçildi. İlimizden, Avanos - Kalaba Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu “Altıgensel Şifreleme” adlı projesi ile Matematik Alanında Bölge Birincisi, Merkez-TOKİ 125. Yıl Ortaokulu ise “Işık Hızında İletişim” adlı projesi ile Fen Bilimleri Alanında Bölge İkincisi, Hacıbektaş Veli Ortaokulu “Çember Hesap Makinesi” adlı projesi ile Matematik Alanında Bölge Üçüncüsü olarak Ankara Final Sergisine katılmaya hak kazandı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bölge Sergisinde ilimizi temsil eden 14 projeyi ve ilimizi Ankara final sergisinde temsil edecek olan 3 projeyi hazırlayan öğrencilere, Danışman öğretmenlerine ve projelere desteklerinden dolayı Okul İdarecilere teşekkür ederken, başarılarının devamını diledi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.