banner461

Nevşehir MTAL'den Aksaray Mercedes-Benz Fabrikasına Teknik Gezi

Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Aksaray Mercedes-Benz Kamyon Fabrikasına Teknik Gezi Düzenledi.

Nevşehir MTAL'den Aksaray Mercedes-Benz Fabrikasına Teknik Gezi
12 Ekim 2019 Cumartesi 15:51

banner143
banner134

Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Ahiler Kalkınma Ajansı Nevşehir Yatırım Destek Ofisinin desteği ile Aksaray MERCEDES_BENZ Kamyon Fabrikasına  Mdr. Yrd. Mehmet KURUGÖLLÜ, Makine Teknolojisi Alan Şefi Alpaslan YAVUZ ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Öğretmeni Ali KARGIN ile Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı ve Makine Teknolojisi alanından toplam 40 öğrenci ile teknik gezi düzenledi.

Düzenlenen teknik gezide öğrenciler fabrikada üretilmekte olan Kamyon ve Tırların montaj ve parça üretim hatlarını,Kabin boyama havuzlarını,Motor ve Şasi hattı olmak üzere fabrikanın çalışma ortamını görme fırsatı yakaladılar. Mercedes-Benz Türk A.Ş Eğitim Merkezi tarafından öğrencilere fabrika içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği tedbirleri alınarak bütün bölümleri gezilmesine imkan sağlandı. 

Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Mehmet DURSUN her yıl ülke genelinde bulunan fabrikalara bu tarz  teknik geziler düzenlendiğini ve bundan sonraki süreçde de teknik gezilerin devam edeceğini öğrencileri ufkunu açan her türlü sosyal etkinliğin okulumuz tarafından düzenlenmekte  olduğunu söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.