banner461

Nevşehir Öğrenme Şenliği Toplantısı Yapıldı

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla ilimizde düzenlenmesi planlanan "Öğrenme Şenlikleri" ile ilgili işlemlerin sağlıklı yürütülebilmesi için Öğrenme Şenliği Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

banner503
Nevşehir Öğrenme Şenliği Toplantısı Yapıldı
03 Ekim 2019 Perşembe 19:39

banner143
banner134

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla ilimizde düzenlenmesi planlanan "Öğrenme Şenlikleri" ile ilgili işlemlerin sağlıklı yürütülebilmesi için Öğrenme Şenliği Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu'nda yapılan ve çalışmaların planlamasının yapıldığı toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Şube Müdürü Uğur PEKDEMİR ve il geneli Halk Eğitimi Merkezi müdürleri ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri katıldı. 

        Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini ve istihdam edilebilirliklerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye'ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek vizyonun' dan hareketle "Öğrenme Şenlikleri" uygulaması Nevşehir'de başlatılmıştır.

        Öğrenme Şenlikleri ile öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak-yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımlarının sağlanması suretiyle; öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğunun gösterilmesi, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturulması hedeflenmiştir. İlimizde 21-22 Ekim 2019 tarihlerinde yapılması planlanan "Öğrenme Şenliklerinin" Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarca gerçekleştirilen fuar, projeler gibi yılsonu faaliyetlerinin daha geniş tanıtımının yapılması, yerel yönetimler, firmalar, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gerçekleştirilmesi ve halkın da etkinliklere aktif olarak dâhil edilmesi planlanmaktadır.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, organizasyonun İlimiz için önemli olduğunu belirterek "hayat boyu öğrenme" kavramının önemini belirtti. Öğrenme Şenliği stantları ile tüm Nevşehir halkına ulaşmayı planlıyoruz. Bunun alt yapısını hazırladık. Etkinliğimizi mükemmel yapabilmek için elimizden geleni yapıyoruz diyerek şenlik organizasyonunda ve etkinliklerde kendilerine destek veren okul müdürlerine teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.