banner461
banner195

Nevşehir'de Canten Kaya Rüzgarı

Nevşehir Maltepe Dersaneleri ve Özel Lara Koleji öğrenci ve velilerine seminer vermek üzere ünlü iletişim uzmanı Canten Kaya’yı davet etti.

Nevşehir'de Canten Kaya Rüzgarı
22 Ekim 2013 Salı 12:10

banner143
banner134

NEVŞEHİR’DE CANTEN KAYA RÜZGARI

 

CANTEN KAYA NEVŞEHİR’DE SEMİNER VERDİ

 Gündüz, öğrencilerle bir araya gelen Canten Kaya, aynı günün akşamı velilere seminer verdi. Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen “Mutlu Aile, Başarılı Çocuk” konulu seminerde bol kahkaha ve çıkarılacak dersler vardı. Kültür merkezini dolduran veliler ve öğrenciler seminer öncesinde heyecanla Canten Kaya’yı bekledi.

 “Mutlu Aile, Başarılı Çocuk” seminerinde kendi hayatından bol  bol örnek veren Canten Kaya, 18 yaşına kadar kekeme olduğunu ve isminden dolayı yaşadığı sıkıntılarını anlatırken herkesi kahkahaya boğdu. En büyük hayalinin kalabalıklara sunum yapmak olduğunu anlatırken, eğitimci babasının dahi kendisine inanmadığını söyledi.  Aile içi iletişimin önemine vurgu yaparken aile hayatlarından  kesitler sunan Kişisel İletişim Uzmanı Canten Kaya, çocuğun hayatında anne ve babanın en önemli modeller olduğunu vurgu yaptı. Anne ve babaların da birbirlerini istedikleri kalıba koymak gayretlerinin ciddi sıkıntılara neden olduğuna dikkat çeken Kaya, özgüveni tam, kendisini doğru ifade edebilen, ne istediğini bilen ve sorgulayan bir nesil için anne babalara uyarılırda bulundu. Evlilik öncesi eşlerin birbirlerini iyi tanımalarının ilk şart olduğunu vurgulan eğitimci yazar Kaya, evli çiftlerin kendilerine göre tabuları olduğunu ve her iki tarafın da anlayış ve hoşgörü içinde olmaları durumunda sorunları aşabileceklerini söyledi. Ailede eşler arasındaki kavga, sürtüşme ve iletişimsizliğin çocukların ruh yapısını bozduğunu, bu sebeple eşler arasındaki diyaloğun çok önemli olduğunun altını çizen Kaya, gelişen teknoloji, özellikle bilgisayar ve internetin aile içi iletişimi zayıflattığını, yüz yüze iletişimi geri plana ittiği içinde çocuklarda özgüven eksikliğine yol açtığını dile getirdi. Seminerin ardından yayımladığı kitapları imzalayan Canten Kaya organizasyondan dolayı Maltepe Dersanelerine ve Lara Koleji’ne teşekkür etti.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.