banner461
banner195

Nevşehir'de İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

Nevşehir'de, İlköğretim Haftası kutlamaları başladı.

Nevşehir'de İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı
17 Eylül 2012 Pazartesi 12:34

banner143
banner134
Nevşehir'de, İlköğretim Haftası kutlamaları başladı.Nevşehir Valiliği önünde düzenlenen törene, Vali Abdurrahman Savaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Daire Başkanı Davut Olgun, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat'ın, Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlköğretim Haftası etkinlikleri, 20 Eylül Perşembe günü, Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek törenle devam edecek.

Öte yandan Nevşehir il Milli Eğitim müdürü Abdulgafur Büyükfırat bir mesaj yayınladı.

Büyükfırat’tan İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı‏

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdulgafur Büyükfırat İlköğretim Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Bu nedenle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak zorundayız.

 

2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında 139 ilkokul,86 Orta Okul,9 İmam-Hatip Orta okulu ve 50 lisemiz olmak üzere toplam 284 Resmi ve Özel Eğitim Kurumlarımızda 3685 Yönetici ve Öğretmenimiz toplam 57264 öğrencimize eğitim ve öğretim hizmeti verecektir.Ayrıca bu yıl ilimiz dahilinde de 540.000 Kitap dağıtımı yapılmıştır.Öğrencilerimizin en son teknolojiden yaralanmalarını sağlayan Fatih Projesi kapsamında  27 Ortaöğretim kurumuna 574 akıllı tahtalar yerleştirilmiş ve akıllı tahtaları kullanacak olan okulda görevli tüm personelin kursları tamamlanmıştır.

 

Kıymetli Öğretmenlerim; mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle onları hayata hazırlamak ve kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefiniz olmalıdır. Bütün bunların yanında millet bilincini yaşatabilmek için de gençlerimize milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevlerinizdendir.

Değerli veliler; çocuklarınız için okullarımızla sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır.

 

Sevgili Öğrenciler; sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birer yurttaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları sizler olacaksınız. Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli başka bir deyişle çağı yakalamalısınız. Bizlerde bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız; okuyan, araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerime ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, “İlköğretim Haftasının” ve 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.

 

Abdulgafur BÜYÜKFIRAT

 

             Milli Eğitim Müdürü

 

FİB Haber Merkezi olaral Tüm Eğitimcilerimize ve öğrencilerimize Başarılar Diliyoruz.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılının Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.