banner461
banner195

Nevşehir'de Öğretmen Açığı Ne Zaman Kapanır?

Nevşehir’de okul müdürlerinin atamalarının ardından müdür yardımcılarının atamaları da kısa zaman içerisinde tamamlanacak.

Nevşehir'de  Öğretmen Açığı Ne Zaman Kapanır?
29 Aralık 2014 Pazartesi 16:55

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de okul müdürlerinin atamalarının ardından müdür yardımcılarının atamaları da kısa zaman içerisinde tamamlanacak. Bu arada yeni görevlendirmelerin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm kadro uygulamasına göre ilimizdeki öğretmen açığını kapatmaya ya da en asgari düzeye indirmeye gayret edecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; ilimizde norm kadro uygulamasına göre en fazla öğretmen açığı Özel eğitim öğretimde yaşanıyor. Fiziksel engellerinin yanı sıra, görme, işitme ve zihinsel engelli çocukların eğitiminde öğretmen açığı ilk başta sıralanıyor.

İngilizce, Rehberlik dersleri, İlköğretim matematik ve din kültürü derslerinde de öğretmen açığı norm kadro uygulamasına göre öğretmen açığında dikkat çeken dersler arasında yer alıyor.

Öte yandan öğretmen açığından bahsedilen Nevşehir’de bazı eğitim kurumlarında öğretmen fazlalığından da bahsetmek mümkün. Zira bazı okullarda norm kadroya göre fazla sınıf öğretmeninin bulunduğu belirtildi.

İlimiz genelindeki eğitim kurumlarında bin 258 öğretmen açığı bulunurken, 554 eğitim kurumunda ise öğretmen fazlalığı söz konusu. Genel itibariyle bakıldığında ise ilimiz genelinde 704 öğretmen açığı bulunuyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
demirhan - 3 yıl önce
okul müdürü ve müdür yardıcılığı.merkeze gelmek için çok güzel bir araç oldu.