banner461

Nevşehir’de Temiz Hava Planı Oluşturulacak

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir Vali Yardımcısı Nurettin Ataş başkanlığında toplanan Çevre Kurulu ilimizde yeni bir temiz hava Planının oluşturulmasına, bunun için bir komisyon kurulmasına karar verdi.

banner503
 Nevşehir’de Temiz Hava Planı Oluşturulacak
20 Temmuz 2014 Pazar 15:53

banner143
banner134

 Nevşehir’de Temiz Hava Planı Oluşturulacak

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz günlerde Nevşehir Vali Yardımcısı Nurettin Ataş başkanlığında toplanan Çevre Kurulu ilimizde yeni bir temiz hava Planının oluşturulmasına, bunun için bir komisyon kurulmasına karar verdi.

İl Jandarma Komutanlığı, Nevşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Defterdarlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Yetkililerinin de yer aldığı Çevre kurulu kararına göre Nevşehir genelini kapsayacak yeni bir temiz hava Planının hazırlıkları da başlatıldı.

Hava Kalitesi Değerlendirme Genelgesi doğrultusunda Nevşehir ili genelini kapsayacak yeni bir temiz hava planının hazırlanmasına Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü komisyon başkanlığı yapacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Çevre Bölümünün de katkı sağlayacağı yeni Temiz Hava Planının 2014 – 2019 Yıllarını kapsaması da planlanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.