banner461
banner195

Nevşehir'deki Okullarımızda Egzersiz Projesi Başladı

Gençlik Hizmetleri ve spor il Müdürlüğü tarafından İlkokul, ortaokul ve liserlerde uygulanacak olan "okullarda egzersiz projesi" 26 Mart 2014 Çarşamba gününden itibaren uygulanmaya başladı.

Nevşehir'deki Okullarımızda Egzersiz Projesi Başladı
28 Mart 2014 Cuma 15:56

banner143
banner134

 OKULLARDA EGZERSİZ PROJESİ BAŞLADI

Gençlik Hizmetleri ve spor il Müdürlüğü  tarafından İlkokul, ortaokul ve liserlerde  uygulanacak olan  "okullarda egzersiz projesi" 26 Mart 2014 Çarşamba gününden itibaren uygulanmaya başladı.

Proje Kapsamında belirlenecek olan sınıflarda sınıf öğretmenleri veya derse giren bölüm dersi öğretmenlerle birlikte ders arasında yapılacak olan 3-5 dakikalık egzersizler yer alıyor.   

Projenin amacı; Ders saati içerisinde dersin ortasında 3-5 dakika öğrencilere yaptırılacak olan 5-6 egzersiz hareketleriyle öğrencilerin derse daha iyi konsantre olmalarını sağlamak, öğrenme düzeylerini arttırılmasına ve dikkatlerini toplamalarına yardımcı olmak.

Proje 26 Mart – 25 Nisan tarihleri arasında uygulanacak ve sonrasında okullardan projenin öğrencilerin üzerinde ne gibi etkileri olduğunu, faydalı olup olmadığı konusunda fikirleri yazılı olarak  alınacaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.