banner461
banner195

Nevşehirli Eğitimcilerden Başbakanlığa Dilekçe

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi tarafından eğitimcilerin özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi için toplanan dilekçeler Başbakanlığa gönderildi.

Nevşehirli Eğitimcilerden Başbakanlığa Dilekçe
28 Mart 2015 Cumartesi 16:41

banner143
banner134
Dilekçelerimiz Başbakanlığa Gönderildi.

Yaklaşık 3 hafta önce başlattığımız dilekçe eylemi sonucunda elimize ulaşan dilekçeler Başbakanlığa PTT Kargo ile gönderildi.

       Öğretmenler, Akademisyenler, Memur ve Hizmetliler, 4/C statüsünde çalışan eğitim çalışanlarının özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi için hazırlanan dilekçeleri kurum ziyaretlerimiz sırasında eğitim çalışanları ile paylaşmıştık.  Aynı zamanda okul ve ilçe temsilcilerimiz aracılığıyla basın yayın ve iletişim araçları ile de bilgilendirme çalışması yapılmıştı. Sendikamıza ulaştırılan ve kurum ziyaretlerimizde eğitim emekçilerinin imzaladığı yaklaşık 500 adet dilekçe, TC. Başbakanlığına,  Nevşehir PTT önünde yapılan basın açıklaması sonucunda gönderildi.        Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur URGENÇ yaptığı açıklamada; Eğitim çalışanlarının her zaman yanında bulunan Türk Eğitim Sen, yapmış olduğu eylem ve farkındalılık çalışması ile eğitimcinin sorunlarını her daim gündeme taşıyacak, sorunların çözümünde öncü rol oynacaktır. Protokol ve masa başı sendikacılık yapmayacak, Eğitim çalışanlarının haklarını korumaya ve geliştirmeye devam edecek. Onurlu eğitim çalışanlarının yanında olmaya devam edecektir. Eğitim çalışanlarının haklarını gasp etmeye çalışanları ifşa edecek, Hukuk ve adalet ilkelerinin uygulanmamasına izin vermeyecek, eğitim çalışanlarının özlük ve mali haklarının, modern ülkelerde olduğu geliştirilmesi için öncü rol oynayacaktır. Son yıllarda yaşadığımız özlük ve mali haklarımızdaki kayıplara göz yumanlar, atama sisteminde 90'lı yıllara geri dönüşe öncülük edenler varlıklarını uzun süre sürdüremeyecekler, mücadeleyi onurlu eğitim çalışanları ve eğitim çalışanlarının yanında olanlar kazanacaktır. dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.