banner461
banner195

Prof. Dr. İlyas GÖKHAN Rektör Adayı Olduğunu Açıkladı

Rektör Yardımcılığı makamından ayrılarak halen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ve Tarih Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüten Prof. Dr. İlyas GÖKHAN, rektörlük seçiminde aday olacağını açıkladı.

Prof. Dr. İlyas GÖKHAN Rektör Adayı Olduğunu Açıkladı
17 Haziran 2016 Cuma 09:38

banner143
banner134
GÖKHAN, yaptığı açıklamada,  yaklaşık olarak 4 yıldır Nevşehir Hacı Bektaş veli Üniversitesi’nde idareci olarak görev yaptığını anımsatarak, “bölüm başkanlığı ile başlayan idarecilik serüvenim, dekanlık ve rektör yardımcılığı görevimle devam etti. Aynı zamanda üniversitemizin değişik kademelerinde yönetim kurullarında görev yaptım. Aday olmaya karar verdikten sonra da yaklaşık olarak 7 aydır yürüttüğüm rektör yardımcılığı görevinden 13.Haziran 2016 tarihinde istifa ettim” dedi.Nevşehir Hacı Bektaş veli Üniversitesi’nin bu seviyeye gelmesinde büyük gayret ve katkıları olan başta üniversitemiz rektörüne, yöneticilerimize, akademik ve idari personelimize bilhassa da Nevşehirli hayırsever işadamlarına teşekkür ederek konuşmasına devam eden GÖKHAN,
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne hizmet etmek gayesi ile aday olduğunu ifade etti daha sonra sözlerini ise söyle sürdürdü;
“Bugüne kadar yürütmüş olduğum akademik ve idari görevlerim, meslek örgütleri ile yapmış olduğum çalışmalardan edindiğim bilgi ve deneyimlerin sağladığı güven ve sorumluluk bilinciyle birlikte, uzun süredir yapmakta olduğum istişareler ve sizlerden aldığım olumlu desteklerden yola çıkarak üniversitemize rektör adayı oldum. Bu adaylık süreci içerisinde herhangi bir kişi ya da zümrenin adayı olmadığımı, bütün akademik ve idari personelimizin ve aynı zamanda öğrencilerimizin de adayı olduğumu belirterek imkân verilmesi halinde yönetimimde üzerinde şaibeler olan hiçbir kimseyle çalışmayacağıma dair söz veriyorum. Üniversitemizin üst yönetimi oluşturulurken sözel ve sayısal alanların eşit temsil edilmesi sağlanacak olup, yönetim anlayışımızda herhangi bir kişinin personelimiz üzerinde tahakkümü kesinlikle söz konusu olmayacaktır” şeklinde sürdürdü.
Ülkemizin 2023 vizyonuyla uyumlu, yerel ve ulusal beklentilere cevap verebilen, insanlığa faydalı olma sorumluluğunu en üst düzeyde yerine getirebilen üçüncü kuşak üniversite yapılanmasını gerçekleştirmek istiyorum diyen GÖKHAN, “Üniversitemize Rektör olmam durumunda, bütün mesaimi; Üniversitemiz öğrencileri, idari-akademik personel ve kadirşinas Nevşehirli hemşehrilerimiz ile birlikte tek yürek olarak geleceğe hazırlamak için harcayacağıma, sorumluluklarımı yerine getirirken her zaman hakkın yanında yer alacağıma söz veriyorum. Bu topraklardan aldığı güçle, eğitim ve bilimde uluslararası bir marka meydana getirmek için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlük seçim sürecinin, geleceğe umutla bakabilmemiz için önemli fırsat oluşturduğuna inanıyorum. Üniversitemizde hizmet yarışı olarak görmeyi arzu ettiğim, yenilikçi proje ve fikirlerin yarışacağını umduğum seçim sürecinin, centilmence ve etik değerler gözetilerek geçmesini temenni ediyor, Üniversitemizin ve paydaşlarının aydınlık geleceğinin inşasını sağlayacak, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini dünyanın sayılı zirvelerinden birisi yapmayı hedefleyen köklü yapısal değişim ve dönüşümleri hep beraber gerçekleştirebilmeyi diliyorum” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.
Prof. Dr. İlyas GÖKHAN 22.Haziran 2016 tarihinde basın mensuplarına vereceği iftar yemeğinde projeleri hakkında bilgiler verecektir.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.