banner461
banner195

Rektör Kılıç Gaziler Gününü Anma Etkinliklerine Katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 19 Eylül Gaziler Günü Anma etkinliklerine katıldı.

Rektör Kılıç  Gaziler Gününü Anma Etkinliklerine Katıldı
19 Eylül 2014 Cuma 17:16

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 19 Eylül Gaziler Günü Anma etkinliklerine katıldı.

Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasından sonra Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de 'Mareşallik’ rütbesi ve ‘Gazi’lik unvanının verilmesinin 93. Yıldönümü dolayısıyla Nevşehir Şehitler Parkında anma töreni düzenlendi. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, protokol üyeleri ile birlikte gazi ve şehit yakınları katıldı.

İl protokolünün Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği binası önünde bulunan Şehitler Anıtına çelenk sunmaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla son buldu.

Tören sonunda Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneğinde şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ve protokol üyeleri, daha sonra şehit yakınları ile gazilerin onuruna verilen yemeğe katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.