banner461

Sırbistanlı Öğrencilere ‘Türkçe Yaz Okulu’ Katılım Belgeleri Verildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde ‘Türkçe Yaz Okulu’na katılan Sırbistanlı öğrenciler, kurslarını başarı ile tamamlandı.

banner503
Sırbistanlı Öğrencilere ‘Türkçe Yaz Okulu’ Katılım Belgeleri Verildi
21 Ağustos 2015 Cuma 15:25

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde ‘Türkçe Yaz Okulu’na katılan Sırbistanlı öğrenciler, kurslarını başarı ile tamamlandı.  Sırbistanlı öğrenciler, katılım belgelerini Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç’tan aldı.

Yunus Emre Enstitüsü’nün desteği ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Belgrad Büyükelçiliği arasında imzalanan ikili anlaşma gereği Sırbistanlı 26 öğrenci üniversitemizin misafiri oldu.   

İkili anlaşma gereği Üniversitemiz Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi  (NEÜ TÖMER) tarafından verilen derslere bir ay boyunca katılan Sırbistanlı öğrencilere, Türkçenin incelikleri ve zenginlikleri öğretildi. Türkçe eğitiminin yanı sıra kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılma imkanı sağlanan öğrencilere, Türk misafirperverliğinin ve kültürünün güzellikleri en iyi şekilde tanıtıldı.  Öğrenciler ayrıca NEÜ TÖMER tarafından düzenlenen Kapadokya gezileri ile bölgenin zengin kültür yapısını yakından tanıma imkânı buldu.

Rektör Kılıç; Sizler Türkçe Sevdalılarısınız

Üniversitemiz NEÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Mehmet Çeribaş ve Doç. Dr. Hüseyin Gönel nezaretinde Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı makamında ziyaret eden Sırbistanlı öğrenciler, Rektörümüze misafirperverliklerinden ve kendilerine sunulan imkânlardan dolayı teşekkürlerini sundu.

Öğrencilere ziyaretlerinden ve Türkçeyi en iyi şekilde öğrenmek adına göstermiş oldukları çabalarından dolayı teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ise, “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü olarak sizlere öncelikle üniversitemizi tercih etmenizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizler ile ilk tanışmamızda Türkçeyi çok az biliyor ve anlayabiliyordunuz. Ama şimdi görüyorum ki bugün sizler üniversitemizin değerli hocalarının desteği ve kendi gayretlerinizle Türkçeyi daha güzel konuşuyor ve anlayabiliyorsunuz. Bu beni ayrıca mutlu etti. Sizleri bir kez daha Türkçeyi öğrenmek adına göstermiş olduğunuz gayretlerinizden dolayı kutluyorum.  Bundan sonra sizler de birer Türkçe sevdalıları oldunuz” diye konuştu.

Ziyaret sonunda ‘Türkçe Yaz Okulu’na katılan Sırbistanlı öğrencilere katılım belgelerini veren Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarı dileğinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.