banner461
banner195

TEGV 20.Yıl kutlama etkinliklerine güvercinlik vadisi doğa yürüyüşü ile devam etti

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Nevşehir Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve Tegv ‘in 20.yaş gününü kutlaması dolayısı ile çocukları ve gönüllüleri ile birlikte Göreme Onyx gezisi yapıldı

TEGV 20.Yıl kutlama etkinliklerine güvercinlik vadisi doğa yürüyüşü ile devam etti
18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:11

banner143
banner134
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Nevşehir Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve Tegv ‘in 20.yaş gününü kutlaması dolayısı ile çocukları ve gönüllüleri ile birlikte Göreme Onyx gezisi yapıldı.Gezide onyx işlenerek çeşitli süs eşyaları ve takıların yapılışını izlediler ve yetkililerden bilgiler aldılar.

Güvercinlik Vadisinde doğa yürüyüşü yapıldı.Vadi yürüyüşü  boyunca doğal güzellikleri ,tünelleri ,su kuyularını incelediler.Çocukların unutamayacağı  maceralı keyifli bir gezi oldu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 36 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 42 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 4 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 2 milyondan fazla çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.