banner461
banner195

Tübitak ve Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi İşbirliği ile Bilim Fuarı

Tübitak Ve Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’nin Birlikte Yürüttüğü Çalışma Sonucu Acıgöl İlçesi’nde Bilim Fuarı Açılması Kararlaştırıldı.

Tübitak ve Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi İşbirliği ile Bilim Fuarı
12 Nisan 2016 Salı 10:23

banner143
banner134
25 - 28 Nisan 2016 tarihleri arasında Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK’ın desteği ile 4 gün sürecek bilim fuarı açılacaktır.
Geçen sene başarı ile gerçekleştirilen bilim fuarının ardından bu yıl söz konusu tarihlerde ikincisi gerçekleşecek olan bilim fuarına, Acıgöl ve Acıgöl’e bağlı köylerde bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrenciler ve öğretmenlerin katılımı sağlanacaktır. Ayrıca Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü öğrencileri ve öğretim üyeleri teşrifleriyle okulumuzu onurlandıracaktır.
25 Nisan 2016 saat 10:00’da yapılacak açılış törenine ilçe milli eğitim müdürü Sayın Mustafa KOYUNCU, kaymakam Sayın Mustafa ÇAKIR, belediye başkanı Sayın Ercan ERTAŞ, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. Mehmet Dursun ERDEM davetlidir.
1987 yılından beri hizmet vermekte olan Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’nde ilk kez gerçekleştirilecek olan böylesi bir bilim fuarı, öğrencilerimizin özgüvenlerini yeniden kazanmasını sağlayacak ve ilçemize hareketlilik getirecektir. Belediyemizin vereceği araç desteği ile köy okullarındaki öğrencilerimizin de fuarımıza katılımı sağlanacaktır.216B839 nolu projemiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında desteklenmektedir.
Kurumumuzda halen 14 öğretmen 2 idareci 2 yardımcı personel olmak üzere 18 kişi görev yapmakta ve 150 öğrenciye hizmet verilmektedir. Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz bilim fuarı kapsamında fizik, kimya, biyoloji, jeoloji, coğrafya dallarında 33 farklı proje sunulacaktır. Ziyaretçilerimizin hazırladığımız projelerden görerek, duyarak, yaparak ve yaşayarak faydalanması temel hedefimizdir. TÜBİTAK desteğiyle gerçekleşecek bu proje ile çok daha fazla öğrenciye ulaşmak ve onları bilimin eğlenceli yönü ile tanıştırmak için yola çıkmış bulunuyoruz. Öğrencilerimiz de sunumlarını yaparken bilimle uğraşarak öz güvenlerini tazeleyecek, her şart altında bilim yapılabileceğine inanacaklardır. Bilim fuarımıza ilçemizdeki tüm halkımız davetlidir.  Bu sayede ilçe sakinlerinin de farklı bir gün geçirmesini sağlayabilirsek mutluluğumuz katlanarak artacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Kurtuluş ATLI (Proje Yürütücüsü) Biyoloji Öğretmeni
Tel : 0 505 371 53 86
E- posta: kurtulusatli@gmail.com
 
Zeynel KOLUTEK (Okul Müdürü)
Tel: 0 384 311 20 33
 
Resim örnekleri için; Facebook/Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi
Facebook/Kurtuluş Atlı Fan Club
http://diplisesi.meb.k12.tr/

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.