banner461
banner195

Uğur’dan Eleştiriler

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, sendikaların yetki sürecinde olduğuna dikkat çektiği açıklamasında yetki sürecinde ilimizde eğitimcilere yönelik yapılan baskıya tepki gösterdi.

 Uğur’dan Eleştiriler
01 Mayıs 2014 Perşembe 11:52

banner143
banner134

 Uğur’dan Eleştiriler

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, sendikaların yetki sürecinde olduğuna dikkat çektiği açıklamasında yetki sürecinde ilimizde eğitimcilere yönelik yapılan baskıya tepki gösterdi.

Uğur, “İktidar eli tarafından her konu da ama her konu da kendine bağımlı ve biat edecek insan sayısının çoğaltıldığı ülkemizde ne yazık ki her operasyonun başlığında yüce dinimiz kullanılmakta ve insanlarımız yüce dinimizle aldatılmaktadır. İktidar nimetlerinden faydalanma karşılığı onlarca STK görev alırken, bu görev alanlar içerisinde eğitim sendikasının bulunması da ülke eğitimin geleceği, yetişen çocuklarımız ileri de ortaya koyacağı davranış ve hedefler açısından da kaygı vericidir. Her türlü yalanı söyleyebilen, her türlü tehdidi yapabilen, kişilerin zor durumlarından faydalanarak her türlü teklifini utanmadan yapabilen, paranın sesini ve kokusunu duyduğunda yapamayacakları hiç bir şey olmayan, her dönemde en güzel takla atmayı becerebilen bu insanlar Ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir İlinde de eğitim tarihinde yaşanmayanları eğitimcilere yaşatmakta ve kutsal değerlerini kendileri gibi kaybetmiş kişilerle iş birliği yapmaktadır. Her yıl olduğu gibi 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında da Nevşehir eğitimcisinin tek bir derdine sahip çıkamayan, önünde takla attıkları MEM yöneticisinin namusları sayılacak sendika takvimine müdahale ettiğinde tık ses edemeyen, Norm Fazlası öğretmenlerin Resen atanma takviminde saklanacak yer arayan, sınava dayalı yönetici atamalarında kış uykusuna yatanlar, kendi üyeleri tarafından hakaretlerin her türlüsünü görenler. Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesinin elinden Yetkiyi almak için Hükümetin kanunlaştırdığı MEB Kanunu ile birlikte harekete geçerek, başta kendi okul müdürlerine giderek yerinizde yönetici olarak kalmak istiyorsanız Türk Eğitim-Sen sendikasından üç üye alacaksın, kadrosu hizmetli olup Memur olarak görev yapan eğitimcilere, okul müdürünüz bizim üyemizden atanacak bize üye olmazsan seni yeniden hizmetli yapar sınıf temizletiriz, birçok eğitimciye bize üye olun sizi okul müdürü, müdür yardımcısı olarak atayalım. Çocuğu işe gireceklere bize üye olun çocuğunuzu işe atattıralım, Hizmetli kadrosunda görev yapan tüm eğitimcilere sizleri Memur yapacağız vaatleri, onlarca tehdit, vaat, şantaj. En büyük sermayem kişiliğim diyenler için bir karşılık bulamayan bu atmosfer ne yazık ki bir kısım eğitimciler için geçerli akçe olarak görülebilmektedir. Celladına aşık olanlar tarihte hep olmuştur. Herhalde olmaya da devam edecektir.

Yıl boyunca gittiğimiz  yüzlerce okul ziyaretinde ilgili sendikaya her şeyi söyleyenler ile bugünlerde taraf değiştiren ve ilgili sendika için geçmişte  ağza alınmayan küfürler  edenler ne hikmetse kişiliklerini ceplerinde taşıdıkları mendil içerisine saklamışlardır.

Dik durmanın, kişilikli olmanın hazzını bilmeyenler sendikal  tarih sayfasının utanç tablosu bölümünde yerlerini alacaklardır. Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi tarihimizde yaşanan çok çeşitli ihanetler gibi ihanetleri yaşamış ve o ihanetlerden her zaman güçlü, başı dik alnı açık çıkmıştır” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gerçek - 4 yıl önce
Sizin sorununuz sizin fikirlerinizi kabul etmeyenleri insan yerine koymuyor hertürlü hakareti yapmayı hak görüyorsunuz.size bu hakkı kim veriyor.insanlar özgür iradesini kullanıyor size üye olunca iyi diğer sendikalara üye olunca niye kötü.o zaman diğer taraftan bakınca o zaman sende bu bahsettiğin vasıflar sende
Avatar
bir_bilen - 4 yıl önce
inşallah bir babayiğit çıkarda şu sendikaları odaları hallaç pamuğu gibi savurur bu insanlarda sizin gibilerin elinden kurtulur bu ne kardeşim ya demiri atan yirmi yirmibeş sene başkan oluyor tabi bir takım oyunlarla.