banner461
banner195

“Umarız Hayal Kırıklığı Yaşanmaz”

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube başkanlığından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri bir nevi kapatması ile birlikte başlayan sürecin Nevşehir Okullarını rekora koşturduğuna dikkat çekildi.

 “Umarız Hayal Kırıklığı Yaşanmaz”
06 Ekim 2015 Salı 12:33

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube başkanlığından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri bir nevi kapatması ile birlikte başlayan sürecin Nevşehir Okullarını rekora koşturduğuna dikkat çekildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı  2015/2016 Eğitim Öğretim yılından itibaren okullarda  "Desteleme ve yetiştirme kursları" altında takviye ders verecektir. Bu kapsamda geride bıraktığımız günlerde okul ve kurslarda görev yapacak eğitimcilerin müracaatları sonlandırılmış ve kurs açılması safhasına geçilmişti. Bugün itibari ile aldığımız bilgilere göre Nevşehir genelinde faaliyet gösteren 160  ortaokul ve Lise içerisinden 143 okulun  kurs merkezi olmayı talep ettiği ve yüzlerce eğitimcinin ise  kurslarda görev almayı istediği belirtilmektedir. Kursları mümkün olduğunca cazip hale getirmeye çalışan MEB kurslarda görev yapan eğitimcilere şu an itibari ile aldıkları ders ücretinin iki katını yaklaşık olarak ders saati başına 20 TL vermeyi ayrıca kurslarda görev alacak öğretmenlere her ay için 0,5 hizmet puanı vermeyi kabul etmiştir. Konu ile ilgili aldığımız bilgilere ve yaptığımız araştırmalara göre Nevşehir İlinde ilgili kurslara Teknik okul öğrencilerinden  pek rağbet olmayacağı gibi bir görüş hakim olmakta. Bilindiği üzere  ilgili kurslar da her okulun hedefi başarı çıtasını yükseltmek ve hedef olarak da durumuna göre TEOG ve LYS sınavlarında başarılı okul olmak olarak  anılmak olarak öne çıkmaktadır. Beklenenin üstünde talep  eğitim sendikası olarak bizleri sevindirmiş ve umutlandırmıştır. Umarız kursların başlamasından bir müddet sonra hayal kırıklığı yaşayıp  kursa katılım yapan öğrenci sayısında  düşmeler olmaz. Şimdiden hadi hayırlı olsun diyelim”.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.