banner461
banner195

Yarın 2016 KPSS Sınavı Var, Gürültü Yapmayın !

Nevşehir’de öğrencilerin merakla beklediği KPSS sınavı yarın yapılacak.

Yarın 2016 KPSS Sınavı  Var, Gürültü Yapmayın !
19 Kasım 2016 Cumartesi 16:58

banner143
banner134
ÖSYM'den yapılan resmi açıklamaya göre 2016 KPSS Ortaöğretim ve Lise sınavı  20 Kasım'da yapılacak. Adayın girdiği sınava dair sonuçlar, posta ile eve gönderilmeyecek. Sonuç internet sitesinden yayınlanacak.

ÖSYM, 20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak olan KPSS Ortaöğretim oturumunun başlama saatinin 10.00 olarak değiştirildiğini duyurdu.

ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.

Sınav esnasında uyulması gereken kurallara; (kopya çekme, cep telefonu ile sınava girme, elektronik eşya taşıma) riayet etmeyen adayın sınavı geçersiz olacaktır.

KPSS SINAVINA KAÇ KİŞİ KATILACAK

Kırşehir ve tüm Türkiye genelinde ÖSYM'nin 20 Kasım'da düzenleyeceği KPSS Ortaöğretim sınavına, 3 milyon 500 bin adayın katılımıyla merkezin şimdiye kadarki en yoğun katılımlı sınavı olacak.

KAÇ BİN MEMUR ALINACAK?

Hükümet kamu tarihin en büyük personel alımı için düğmeye bastı.
Darbe girişiminin ardından görevden uzaklaştırılan veya açığa alınan personel sayısı 70 bini geçerken bir yandan da yeni alımlar hız kazandı. 2016 KPSS sonuçlarına göre henüz ne kadar memur alınacağı açıklanmadı. Fakat yapılan çalışmalar neticesinde bu sene en yüksek memur alımının gerçekleşmesi bekleniyor.

KPSS SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK ?

Nevşehir ve tüm Türkiye’de düzenlenecek 2016 Ortaöğretim KPSS memurluk sınavında Genel Yetenek ve Genel Kültür olmak üzere 120 soru sorulacak. KPSS ortaöğretim sınavında Türkçe'den 30 soru, matematikten 30 soru, tarihten 27 soru, coğrafyadan 18 soru, vatandaşlık bilgisinden 9 soru, güncel konularda 6 soru sorulacak.

Sınav saatinde Vatandaşların gürültüye neden olacak hareketlerden kaçınması, sürücülerin de kornaya basmaması istendi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Öğrenci - 2 yıl önce
Hakkimiz da hayirlisi olsun insAllah , sinava giren herkese basarilar .