banner461
banner195

Yarışma Şartnamesi Belirlendi

53.Ulusal 27. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen Şiir Yarışmaları Şartnamesi belirlendi.

Yarışma Şartnamesi Belirlendi
08 Mart 2016 Salı 14:31

banner143
banner134
15-18 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde ‘Hece Vezni Ve Serbest Vezin’’ Dallarında şiir yarışmaları düzenlendi.
Her iki yarışmanın konusu; Hacı Bektaş Veli Öğretisinde, adalet, dürüstlük anlayışı.
Madde-2 Yarışmaya Katılma Koşulları; Yarışmaya katılan şiirlerin hiçbiri yayınlanmamış olması ve bir yarışmaya katılmamış olması gerekir, Yarışmalara en çok üç şiir ile katılına bilir. (ayrı, ayrı), Her şiir iki nüsha olacak. Yarışmacılar şiirlerinde açık isim ve mahlaslarını kullanmayıp rumuz kullanacaklar, Yarışmacılar şiirlerini daktilo, bilgisayar veya okunaklı olarak el yazısı ile yazabilirler. Şiirler ayrıca Cd ile gönderilecek.
Yarışmacılar ad, soyadı, mahlası, özgeçmişi ve tebligat için açık adresi ve telefonu yazarak bir zarfa koyup zarfı kapatacaklar ve üzerine’’Rumuzu, şiirin adını ve hangi dalda yarışmaya katıldıklarını yazacaklar, üzerine yine sadece ‘’Rumuz’’  yazılı ikinci bir zarfa şiirini koyarak kapatacaklar. Her iki zarfı üçüncü bir zarfın içine koyarak 17 Haziran 2016 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesi’ne teslim edecekler. Şiirlerini posta yolu ile gönderecek yarışmacıların bu tarihi dikkate alarak birkaç gün önceden göndermeleri önerilir.
Teslim edilmiş şiir zarfları ile rumuz zarfları ayrılarak şiir zarfları 01 Temmuz 2016 tarihine kadar Jüri Üyelerine bir tutanakla teslim edilecek. Jüri değerlendirmesini yaparak şiirlerle rumuzları yazılı tutanağı 01 Ağustos 2016 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesine teslim edeceklerdir. Yarışmanın sonucuwww.hacibektas.bel.tr internet adresinden duyurulacak.
Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu kendisinde bulunan rumuz zarflarını açarak dereceye girenlere ödüllerin verilmesi konusunda tebligatta bulunacak.
Yarışmada ödüller ; 1.ye 600, 2.ye 500, 3.ye 400 TL, 2 Tane Mansiyon  olarak tespit edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.