banner461
banner195

11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı Ürgüp'te Gerçekleştirildi.

11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare toplantısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Başkanlığında Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde düzenleniyor.

11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı Ürgüp'te Gerçekleştirildi.
13 Nisan 2018 Cuma 17:15

banner143
banner134

11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare toplantısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Başkanlığında Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde düzenleniyor.

Nevşehir Belediye Bakanı Hasan Ünver, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın başkanlığında gerçekleştirilen 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı’na katıldı.

 Türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı İstişare Toplantısı Ürgüp ilçesinde gerçekleştirildi. 2019-2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planının güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliliğinin oluşturulması, yerel ve merkezi düzeyler arasında bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli bir şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesinin amaçlandığı toplantı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışına Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın yanı sıra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İç Anadolu Bölgesindeki 11 ilin valileri, belediye başkanları, üniversite rektörleri, ticaret ve sanayi odası başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

 Toplantıda; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ın selamlama konuşmasının ardından Kalkınma Bakanı Lütrfi Elvan, 11. Kalkınma Planı'na ilişkin bu güne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vererek son ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Toplantının sabahki 1. oturunu sonrasında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; On Birinci Kalkınma Planı
İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı “Geleceği Birlikte Planlayalım” toplantımıza ev sahipliği yapan Nevşehir’imizde Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'ı dinliyoruz.  “Türkiye, büyümeye ve kalkınmaya devam edecek. Durmak Yok Yola Devam . Hedef 2023” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.