banner461
banner195

Arif Parmaksız'ın Basın Açıklaması

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız bugün Ticaret Odası toplantı salonunda yaptığı basın açıklamasında Adaylığını resmen açıkladı ve 13 yıllık Başkanlığından,Seçimlerle ilgili düşüncelerine,Vefasızlık konusundan,Siyasilere kadar şu önemli açıklamalarda bulundu.-VİDEOLU-

17 Ocak 2013 Perşembe 19:19

banner143
Arif Parmaksız NTSO Başkanlığına Adaylığını Basın
İlgili Galeriye Git
banner134
İşte Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık Seçimlerinde İş Adamı Yakup Zağlanmış ın ardından adaylığını açıklayan Parmaksız dan basın açıklamasından son dakika açıklamaları...
 Parmaksız önce 13 yıllık Başkanlığına ilişkin şunları ifade etti.

Biz İlk hedefimiz Nevşehir e arzu edilen OSB mizi kazandırmak oldu .İlk olarak bildiğiniz gibi Özel OSB sonra Acıgöl ilçemize kazandrıdığımız OSB miz oldu.Özel OSB NTSO ve Nevşehirli Sanayicilerimizin gayret ve çalışmalarının  emeğidir. Bu anlamda Nevşehir Özel OSB için devletten hiçbir destek almadan tamamen kendi sanayici esnaflarımızın karşılıklı güven ve çalışmalarının emeği olmuştur.

Özel OSB için İlk defa bugün Devletten bir yardım aldık yol yapımı için…

Nevşehir deki Özel OSB haricinde Türkiye de hiçbir OSB de Devlet desteği olmaksızın kendi Sanayici özverisiyle yapılmış bir OSB si yok.

 

Bugün hep o taraftan geçerken gururlanırım sevinirim orada binlerce kişi çalışıyor. Hem üretime hem istihdama hemde ülkemize katkıları var. Huzurlarınızda tekrar o yatırımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum.

 

İkinci OSB İl Özel idare Ticaret Sanayi Odası ve Acıgöl Belediyesi iş birliği  ile birlikte yürütülen %45 tamamıyla devlet tarafından yapılmıştır.

 

Üniversite konusunda Ticaret Odamız Rahmetle andığımız Eski Valimiz Şinasi Kuş önderliğinde başladığımız 10-12 hayırseverimizin yaptırdığı binalarımız var. Hayırseverlikte Nevşehir nüfusa vurulduğunda Kayseri den daha öndeyiz.Üniversiteleşme adına üzerimize ne düştü ise yaptık halende veriyoruz hergün bir çok öğrencilere gıda yardımı ve başarılı öğrencilere desteklerimiz süüyor.

Hedefleri şahsım adına hep yüksek tuttuk ve olmaz denilen şeyleri başardık.Bir dönem daha üyelerimize hizmet etmek arzusundayım.3 Ocakta Meclis toplantısında birlik beraberlik çağrısı yaptım. Önümüz açıldı Başkanlık için …Anayasa mahkemesi tarafından Başkanlık için adaylığımız için önümüz açılınca bizde hizmet için adaylığımızı ve arkadaşlarımzıla birlikte tekrar yola çıktık.Kimseye şu şudur bu budur diyecek durumda değilim.Onlarla birlikte 13 yıl çalıştık.Onlarda benim için bir şey söliceklerini sanmıyorum.Zira biri Meclis Başkanımız birisi Meclis Başkan yardımcımızdı biz yapamadıysak o zaman onlarda bizle beraberlerdi.Seçim sürecinde Bizim kimseyle çatışma,kırkınlık,kızgınlık gibi bir niyetimiz yok.

 

Vefasızlık

Yakup bey ve Sacit beyle beraberdiniz bir Vefasızlık görüyormusunuz?

Adaylık medeni cesaret işi ve demokratik bir seçim ve karardır.Bu gün biz daha yapacaz diyorlar bizde daha iyi devam edeceğiz diyoruz bugün yollar ayrılıyor olay bu herkesin aday olma hakkı var.Kimse bunu yanlış anlamasın.Ben burada hiçbir zaman akılıma vefasızlık falan gelmedi.Benim önümde bir engel vardı anayasa mahkemesi hukuka aykırı buldu ve önümüzü açtı.Bu bir yarış vefasızlık diye bir şey yok.

500 Milyon Dolarlık Proje için son durum nedir?

Biz bir Aracı finans kurumu ile yap işlet devret firmasıyla bir anlaşma yaptık . Ağustos 2011 yılında Amerika Miemi de bir sözleşme yaptı. Bu güne kadar bir finansman temin edemediler.Sözleşmeyi fesh ettik.İkinci bir arayışada giremedik.Zira seçimler vardı Başkan olup olmayacağımız belli değil. Halen firmadan emailler geliyor finansman sağlamalarını bekliyoruz.Biz firmaya Ne tapu verdik nede odamız bağlıyan bir durum söz konusu değil.Finansmanı sağlarlarsa devam edeceğiz. ….

 

Nevşehir Belediye Başkanı ve Milletvekilleri Seçimlerde Müdahil Olmayacaklar

 

Siyasetin bu seçimlere dahil olmayacağı düşüncesindeyim. Bu konuda Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve 3 Milletvekillerimiz ile geçtiğimiz hafta bizzat görüşmemizde bana söylenenleri sizlere aynen aktarmak istiyorum: Gerek Ünver gerekse Milletvekillerimiz NTSO seçimlerinde taraf olmayacaklarının sözünü verdiler dedi.

Birleşme düşüncesinde değiliz. Aday olan arkadaşlarla 13 yıl birlikte çalıştık.Ben onlarla kader birliği yaptığımız için onlar hakkında bir şey söyleşmeyeceğiz...Parmaksız’ın basın açıklamasında Oda Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri Necmi Cantekin,Ulutaş Dirlik,Turizmci Kaptid Başkanı Ahmet Tok,Nazif Demir,Erdoğan Daldiken, Mehmet Ali Öbekli, Ekrem Nurlu, Sedat Cantekin,Yüksel Babaoğlu,Habil Uluer, Cavit Vergiveren,Hasan Kahveci,Cengiz Gülen,Kenan Gürlek,Cengiz Yıldız,Cavit Dirikoç,İrfan Karaca,Mikdat Şahin,Murat Bilgili,Mahmut Çalışkaner,Ahmet Gündüz,Gökçe Yamangil,Hakan Kavas,S.Mehmet Avşar da yer aldı.
Arif Parmaksız ın bugünkü Basın Açıklamasını veriyoruz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce
sayın başkan gerekli konuşmayı yapmış.fazla söze gerek yok bir dönemde bizlerle inşallah sayın başkanım nevsehirli esnaf arkadaşların da taktir ettiği gibi başkanımı sınız inş. allah yolunuzu açık eder inş ( bu yolda yalnız değilsin )
Avatar
esnaf - 5 yıl önce
sayın arif bey bize 13 yılda iki organize sanayi bölgesi yapılamasına vesile olmuştur ama özel organize sanayi bölgesinde yol yapımına kadar ensaflar kendi imkanlarıyla yaptılar şimdi gidin özel organize sanayi bölgesinden bir yer almaya kalkın yer yok hep arif beyin çevresindeki esnafların ellerinde adı üstünde organize bölgesi ama rant yaptı bir çok boş arsa var bir esnaf yatırım yapacak olsa boş arsa çok ama satlık yer yok vatandaşı yatırıma teşvik ettiğini söylüyor 13 yılda sadece bu kadarmı hizmet. artık bu kadar saltanatlık yeter
Avatar
sayın başkan? - 5 yıl önce
sayın başkan tuncer gök dahi diğer tarafta yer alıyor?neden ayrıldı bu isimler?
Avatar
hasan olgun - 5 yıl önce
nevşehire çalışmalarından dolayı hizmet eden arif başkana teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz. tekrar aday olmasınıda gönülden destekliyoruz.
Avatar
sanayici - 5 yıl önce
başkanım da yakışır valla
Avatar
inşaat sektörü - 5 yıl önce
emin ol arif bey yanındaki adamlardan bir iş çıkmaz sen asilleri kayıp etmişin sen seçimi baştan kayıp ettin bu koltuk saltanaklık koltuğu değil bırakda taze kanlar geçsin yaptığında emin ol bişey yok vekillerimiz ve belediye başkanımız yakup beyin çok samimi arkadaşı olur.ve her zaman onu destekliyorlar ve bütün siyasilerde aynı düşüncede destek veriyorlar.atı alan üsküdarı geçmiş bence keşke çekilsen daha güzel olurdu.
Avatar
yeni yapılanma yeni yönetim YENİLİK umut verici - 5 yıl önce
13 yıldır yapacağınızı yaptınız sayın başkan daha fazlasını yapabilecek olsaydınız yapardınız da bu kadarmış. artık müsade edin gençlerin önünü açın, onları tecrübenizle destekleyin size yakışacak olan erdemli davranış ancak bu olur. sizin yanınızda hiç bir genç dikkate alınmadı kimsenin yenilik getirmesine sizden daha fazla öne çıkabilecek olmalarından korkarak müsade etmediniz. kendinizi zor duruma düşürüyorsunuz çoğunluk rengini belli etti, kaybettiğiniz bir seçimi kurtarmaya çalışma yaptığınız.
Avatar
0 - 5 yıl önce
sayin baskanin yapacaklari bitmedigi icin hedeflerine ulasmak istedigi icin devam karari almistir bilende bilmeyende konusuyor.herkesin fikri kendine kalsin beyler yenilikci dediginiz insanlar satilmis insanlardir.simdi dostlarini satan ikigun sonra sizleri satar bunu istiyorsaniz buyrun secin yenilikci genc grubu