banner461

Ekmek Hijyen Tedbirleri Komisyonu Toplandı

Ekmek Hijyen Tedbirleri Komisyonu Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ev sahipliğinde toplandı.

banner503
Ekmek Hijyen Tedbirleri Komisyonu Toplandı
20 Mart 2020 Cuma 14:14

banner143
banner134

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ev sahipliğinde, Ticaret Odası, Tarım İl Müdürlüğü, Nevşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odamızın yetkililerinin katılımı ile ülkemizde de görülen Corana Virüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında bir araya gelinerek ekmek ve pide fırınları için alınacak hijyen tedbirleri kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Alınan kararların uygulanmasıyla ilgili yetkili kuruluşlar takip işlemini yapacaktır.

EKMEK HİJYEN TEDBİRLERİ KOMİSYONU KARARLARI ŞU ŞEKİLDEDİR;

• Corona Virüse karşı; Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilen firmalara ekmek ve pide fırını işletmeleri haftada bir dezenfekte ilaçlaması yaptıracaktır.

• Ekmek satış noktaları ve dolaplarına dikkat çekici slogan ve uyarı yazıları yazılacaktır. (Ör: Ekmeğime Dokunma vb.)

• İşletmeler ekmek satış dolaplarının yanına şeffaf temiz ve tek kullanımlık eldiven koyarak; el ile ekmeğin temasını önleyecektir.

• Ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünler; satış yerlerinde alıcının el değmesini engelleyecek şekilde ekmek dolabında veya tezgâhında muhafaza edilerek gıda işletmecisinin kontrolünde ve eldiven ile alınması işletme tarafından sağlanacaktır.

Alınan tedbir kararlarıyla ilgili açıklama yapan Birlik Başkanı Mehmet PINARBAŞI; "Esnafımızın ve halkımızın sağlığı için gerekli görülen tüm durumlarda ilave tedbirler Sayın Valimizin bilgisi dahilinde alınacaktır." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.