banner461
banner195

Esnaf ve Sanatkara Faizsiz Kredi Uygulaması

Hükümetimizin vaatleri arasında bulunan esnaf ve sanatkarlar ile yeni girişimcilere faizsiz kredi uygulaması hayata geçiyor.

Esnaf ve Sanatkara Faizsiz Kredi Uygulaması
16 Aralık 2015 Çarşamba 10:12

banner143
banner134
 Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail ÖRDÜ açıklamasında; "Hükümetimizin seçim vaatleri arasında bulunan Esnaf ve Sanatkarlara faizsiz kredi uygulaması 14/12/2015 tarihli ve 2015/8296 - 2015/8297 sayılı Bakanlar Kurulu kararnameleri ile Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

Buna göre;  Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri  kefaletiyle veya doğrudan; Esnaf ve sanatkarların makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30.000 TL' ye kadar % 100 faiz indirim oranı uygulanarak kredi kullandırılabilecek. Bu madde kapsamında başvuruda bulunanların kredi kullanım amacını yazılı olarak taahhüt etmeleri zorunlu tutulacak. Bu imkandan bakiyesi 01/12/2015 tarihine devreden kredi borcu bulunanlar yararlanamayacak. Ayrıca bu madde kapsamında kredi kullanacakların hibe desteği kullanmadıklarına dair KOSGEB' den yazı getirmeleri zorunlu olacak.

 

KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç olmak üzere; KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankaya sunmaları durumunda 100.000 TL' ye kadar % 100 faiz indirim oranı uygulanarak kredi kullandırılabilecek. Bu imkandan bakiyesi 01/12/2015 tarihine devreden kredi borcu bulunanlar yararlanamayacak. Ayrıca bu madde kapsamında kredi kullanacakların hibe desteği kullanmadıklarına dair KOSGEB' den yazı getirmeleri zorunlu olacak." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.