banner461
banner195

Hurdacıları, Çin Vurdu !!!

Türkiye'de hurdacılar Çin’den gelen ithal metal nedeniyle 2014 yılında 80 kuruşa sattıkları malın 30 kuruşa düştüğünü söyledi.

Hurdacıları, Çin Vurdu !!!
15 Şubat 2016 Pazartesi 13:10

banner143
banner134
Erciyes Hurdacılar Geri Dönüşümcüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hakkında bilgiler veren başkan Mustafa Özhan, 
 
“Esnafımızın birliğini ve dirliğini sağlamak için bir dernek kurduk. Derneğimizde şuanda 300 üyemiz var. Üyelerimizin sıkıntılarını ve metaldeki sıkıntıları görüşüyoruz. 2014 yılında 80 kuruş olan metal, şuanda 30 kuruş. Sokak toplayıcılarında da sıkıntı var. Sokak toplayıcısı olmazsa esnaf olmaz. Esnafın olmadığı yerde birlik, dirlik olmaz. Bizim sektörümüzde 3 bin kişi bu meslekten ekmek yiyor” diye konuştu.
 
Hurdacılık mesleğine değinen Özhan, “Hurdacılık mesleği çökmüş durumda. Metal fiyatının düşmesinden dolayı esnafımız zor durumda. Bize de artık ‘sokak toplayıcılarından bir şey almayacaksınız’ deniyor. Biz hurdacılar olarak esnafımızın serbest bırakılmasını istiyoruz. Bizde ayrıca yer sıkıntısı olduğundan dolayı şuanda bize 300 işyeri lazım. Çarşıdaki esnafın sıkıntılarını aşmak için site kuracağız” şeklinde konuştu.
 
Çin’den gelen metal ithalatıyla ilgili de konuşan Özhan, “Bizim mesleğimizde demir olmazsa olmazlarımızdan. Demir olmadığı zaman hiçbiri olmaz. Hepimizin beklentisi inşallah bu durum düzelir. Çin’den çok büyük ithalat geliyor. Çin’den gelen mal bizi çok etkiledi. Bu fiyatların düşmesine Çin’den gelen mallar etki etti” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.