banner461
banner195

Nevşehir Acıgöl Organize Sanayi’de Sevindirici Tablo

Nevşehir-Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi 150 hektar üzerine kurulu ve toplamda 101 hektarlık sanayi alanına sahip olup, 95 adet parsel bulunmakta.

Nevşehir Acıgöl Organize Sanayi’de Sevindirici Tablo
06 Kasım 2013 Çarşamba 12:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir-Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi 150 hektar üzerine kurulu ve toplamda 101 hektarlık sanayi alanına sahip olup, 95 adet parsel bulunmakta.

Şu ana kadar tahsisi yapılan arsalardan 10 a yakın firma faaliyete geçti.

Faaliyette olan firmalar patates ve mısır cipsi imalatı, gıda paketleme, mobilya imalatı, demir imalatı, oto aksesuar, kahvaltılık gevrek, hurda ve metal işleri, geri dönüşüm, İnşaat halindeki ve proje aşamasındaki firmalar  ise, ısıcam imalatı ve cam işleme tesisi, saç ve plazma kesim, büküm imalatı, metal park ve bahçe ekipmanları ve çocuk oyun grubu imalatı, mobilya ve eğitim araçları imalatı, ahşap kapı ve pvc sistemleri imalatı, sıcak dövme, kalıp ve otomotiv yedek parça üretim tesisi, civata pulu imalatı tesisi, yangın söndürme tüpleri ve sanayi tıbbi gazlar üretimi, elektrik panel üretimi, tarım makineleri imalatı, briket imalat makinesi yapımı, söve harcı ile ESP kaplama üretimi ve kablo imalatı gibi değişik iş kollarında faaliyet gösterecekler.

Şu an organize sanayinin atık ve su arıtma tesisi yapım çalışmalarına başlanılmış olup, yapımı devam eden Tuzköy-Acıgöl havaalanı yolu, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren hattı ile ayrı bir önem kazanacak olan Nevşehir-Acıgöl Organize sanayi bölgesi hızla gelişmesine devam etmekte. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa özkaynak - 4 yıl önce
Bir acıgöllü olarak, mutlu oldum, gurur duydum, inşallah daha fazla yatırım olur, daha fazla istihdam , daha fazla insana iş sağlanarak , acigol ilcemizin kalkınmasına vesile olur.
Avatar
GREEN PEACE - 4 yıl önce
çok güzel yatirimlar olur inşaallah fakat çevre kirliligi sorunu birinci acil çözüm bekliyor