banner461
banner195

Nevşehir de 2014’te 1000 İşyeri Açıldı, 627 İşyeri Kapandı

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı Sicil Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre geçtiğimiz yıl açılan işyeri sayısı kapanan işyeri sayısına oranla oldukça fazla.

Nevşehir de  2014’te 1000 İşyeri Açıldı, 627 İşyeri Kapandı
07 Ocak 2015 Çarşamba 23:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı Sicil Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre geçtiğimiz yıl açılan işyeri sayısı kapanan işyeri sayısına oranla oldukça fazla.Özellikle 17 Aralık operasyonu bunun en büyük nedenleri arasında gösteriliyor...Zira 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarının asıl hedefinin hükümeti devirmek amaçlı yapıldığını ve bunun içinde paralel yapının ekonomi ve finans sektörünü hedef aldığı belirtiliyor.

Konu hakkında ekonomistlerin yaptığı değerlendirmelere göre, 17 ve 25 Aralık süreçlerinin Türkiye için büyük bir şanssızlık olduğunu dile getirilerek: "Türkiye ekonomisini sürükleyen iki ana sektör var; inşaat ve finans. Finans sektörü 2001 krizinden çok iyi ders aldı. BDDK 'nın bankalar ve finans piyasası üzerindeki uygulamaları sektörü sağlam bir yapıya kavuşturdu. 17 ve 25 Aralık'ta yapılmak istenen ekonomiye darbe vurmaktı. Geçmişte iktidarları yok etmek için ekonomik krizler yaratıldı. Ve ne yazıkki PAralel yapının oluşturduğu sebeple Türkiye ekonomisi 2014 te beklediği sıçramayı yapamadı.

2014 yılı genelinde 1000 İşyerinin açıldığı öğrenilen Nevşehir’de, 627 işyerinin ise çeşitli nedenlerle kepenk indirdiği öğrenildi.

2013 yılında 862 işyerinin açılırken, 556 işyerinin de kepenk indirdiği de öğrenilirken, ilimizde son iki yılda açılan işyeri sayısının kapananların oldukça üzerinde olması dikkatleri çekti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Fatih tezcan - 4 yıl önce
Nazlı Ilıcak denenen 7 Kocalı Hürmüz darbe deyil diyoya bundan iyi darbemi olur kahrolsun paralel hainler
Avatar
Asil - 4 yıl önce
Asil darbeyi yapanlar yolsuzluk ve haksizlik yapip ortaligi karistiranlar, milletin hakkini ve hukukunu gasp edenlerdir.
Avatar
dükkan kiraları düşmeli - 4 yıl önce
dükkanlar belirli bir zümrenin tekelinde. kiralar çok uçuk. değerinin 3-4 katı kira var. nevşehir değil de taksim'in göbeğinde kiraya veriyorlar gibi paralar istiyorlar. esnaf yüksek vergi,işçi maaşı, bağkur , kira, pahalı yakıt derken işin içinden çıkamıyor. batıyor.
Avatar
.... - 4 yıl önce
2015 haziranından sonra dikkat. 2015 ikinci yarısı ve 2016 yılı kriz yılı. esnafın yarısı batacak. demedi deme ibrahim. önleminizi alın ayağınızı yorganınıza göre uzatın.
Avatar
ATATÜRK BULVARI DÜKALIĞI - 4 yıl önce
nevşehir atatürk bulvarındaki işyeri sahiplerinin dükalığı devam ettikçe esnaf köle gibi kira parasına çalışmaya devam edecek. bu dükalığın gerçek kira geliri mercek altına alınırsa kapanan işyerlerinin sırrı çözülür.